VIG zvýšila zisk. V Česku je jedničkou na trhu

20.5.2010 9:45   |  

Rakouská pojišťovací skupina Vienna Insurance Group (VIG) v prvním čtvrtletí zvýšila hrubý zisk o deset procent na 133,4 milionu eur (3,4 miliardy korun). V České republice stoupl hrubý zisk dokonce o 30 procent na 31,5 milionu eur (zhruba 809 milionů korun) a VIG se poprvé stala jedničkou na českém trhu s životním i neživotním pojištěním.

„Poprvé to vedlo k převzetí vedoucí pozice na českém trhu,“ řekl generální ředitel společnosti Günter Geyer. Skupinu VIG v České republice zastupují Kooperativa, Česká podnikatelská pojišťovna a Pojišťovna České spořitelny. VIG již loni získala vedoucí pozici na českém trhu se životním pojištěním.

Skupina VIG byla v prvním čtvrtletí s podílem 33,2 procenta jedničkou rovněž na slovenském pojišťovacím trhu.

Skupina VIG ve čtvrtletí zvýšila předepsané pojistné o osm procent na 2,53 miliardy eur. V samotné České republice pojistné stouplo o více než 12 procent na 454,5 milionu eur. Celkový podíl VIG na českém trhu dosáhl 32,5 procenta, uvedla VIG.

Analytici vidí zveřejněné výsledky neutrálně a reakce trhu nebude nijak výrazná. „Společnost opět potvrdila stabilitu svého hospodaření. Potvrzený výhled pro tento rok považujeme za poměrně konzervativní a podle našeho názoru nebude pro společnost obtížné ho překonat,“ uvedl analytik Atlantik FT Milan Lávička.

Společnost spolu s výsledky uvedla, že v tomto roce očekává jednociferný růst pojistného a minimálně desetiprocentní nárůst zisku před zdaněním.

Akcie VIG na pražské burze po zprávě přidávají 1,78 procenta na 857,5 korun za akcii.

Sledujteakcie VIG online na E15.

Autor: prh

Komentáře

Čtěte také

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala aktualizováno

Jednání o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy v podstatě zkrachovala. Televizi ZDF to řekl německý vicekancléř a ministr hospodářství Sigmar Gabriel. Plánovaná… více

Mobilní web