VIG zvýšila zisk více než o třetinu. V Česku se ale pojišťovně tak nedařilo

Rakouské pojišťovně Vienna Insurance Group (VIG) vzrostl za tři čtvrtletí zisk před zdaněním o 36 procent. Dařilo se jí hlavně v zemích střední a východní Evropy s výjimkou České republiky. Celkově ale pojišťovna dosáhla zisku skoro 431 milionu eur (téměř 12 miliard korun).

VIG
18.11.2014 10:22   |  

Hrubé příjmy z pojistného se za leden až září snížily o 0,2 procenta na 7 miliardy eur. Za poklesem je vývoj směnných kurzů. Bez zahrnutí tohoto vlivu naopak příjmy o 1,7 procenta vzrostly. V divizi životního pojištění pojistné vzrostlo také o 1,7 procenta.

Ve střední a východní Evropě se zisk před zdaněním zvýšil o 10 procent a bez vlivu kurzových výkyvů dokonce o 14. Na celkovém zisku skupiny měl region podíl 57 procent. V Rakousku zisk vzrostl o 10,5 procenta.

Výjimkou jsou výsledky v Česku

V České republice se zisk před zdaněním snížil o 12 procent na 128 milionu eur. Příjmy z pojistného klesly o 2,8 procenta na 1,3 miliardy eur.

VIG je specialistou na pojištění v Rakousku a ve střední a východní Evropě. Koncern tvoří zhruba 50 společností ve 25 zemích, s jeho akciemi se obchoduje také na pražské burze. V Česku působí prostřednictvím Kooperativy, České podnikatelské pojišťovny a Pojišťovny České spořitelny.

Vývoj akcií VIG na pražské burze


Čtěte také:

Nejhodnotnější značky bank a pojišťoven na českém trhu

VIG ztrojnásobila čtvrtletní zisk na 139 milionů eur

Česko je pro VIG nejvýnosnější trh, jinde pojišťovna klesá

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Italové dopadli druhého nejhledanějšího člena mafie

Italové dopadli druhého nejhledanějšího člena mafie

Italská policie dnes zatkla druhého nejhledanějšího člena mafie Ernesta Fazzalariho, který se 20 let skrýval. Nyní šestačtyřicetiletý Fazzalari byl významným členem kalábrijské… více

Komerční prezentace
Mobilní web