Vítek chce řídit Sazku a prodat zadluženou O2 arénu

28.12.2010 9:27   |  

Podnikatel Radovan Vítek, který je největším věřitelem společnosti Sazka, chce plnou moc k řízení Sazky a plánuje prodej zadlužené O2 arény v pražských Vysočanech. Řekl to Vítkův společník Josef Lébr dnešním Hospodářským novinám. Vítek s Lébrem také chtějí odchod nynějšího šéfa Sazky Aleše Hušáka.

Vítek hrozí, že firmu pošle do insolvence, „pokud akcionáři nebudou chtít změnu“. „Hala se musí prodat, i se ztrátou. Sazka není od toho, aby provozovala haly, ale loterie,“ řekl deníku Lébr. Vítek s Lébrem chtějí do Sazky nalít 2,5 až tři miliardy korun. Podobný plán představila minulý týden finanční skupina Penta, která se o Sazku také zajímá.

Sazka nechtěla Vítkův plán komentovat. „Žádné návrhy jsme neobdrželi. Bylo by předčasné se k něčemu vyjadřovat,“ řekl mluvčí firmy Zdeněk Zikmund.


Čtěte také: Radovan Vítek připravuje vlastní plán restrukturalizace Sazky


Podle HN teď akcionáři řeší, co se Sazkou: zda dál spoléhat na jejího šéfa Aleše Hušáka, či kývnout na nabídky Penty nebo Vítka. „Lébrovy názory mají hlavu a patu. Přeji si, aby se obě velké skupiny (Penta a Vítek) spolu potkaly, a ne aby spolu o Sazku zápasily. V každém případě se musí změnit systém řízení Sazky,“ řekl listu šéf tenisového svazu Ivo Kaderka. Šéf ČSTV Pavel Kořan uvedl, že „všechny varianty je nutné probrat s právníky, auditory a ve výboru ČSTV“. „Pořád vidím možnost přežití Sazky i bez investorů zvenčí,“ řekl Kořan.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Profil Věry Čáslavské: Deset let na vrcholu

Profil Věry Čáslavské: Deset let na vrcholu

Patřila k nejobdivovanějším osobnostem planety, pro bývalé Československo získala jedenáct olympijských medailí. Komunistický režim ji prohlásil za nepřítele lidu, byla bez práce… více

Mobilní web