Vítek musí do sedmi dnů svůj insolvenční návrh na Sazku doplnit

19.1.2011 16:29   |  

Městský soud v Praze vyzval dnes společnost Moranda, která na začátku týdne podala insolvenční návrh na loterijní Sazku, aby svůj návrh do sedmi dní doplnila.

Moranda podle soudu k návrhu připojila jen rámcovou smlouvu uzavřenou mezi Sazkou a původním věřitelem - Komerční bankou, smlouvu o postoupení pohledávek uzavřenou mezi původním věřitelem jako postupitelem a navrhujícím věřitelem jako postupníkem a také oznámení o postoupení pohledávky doručené dlužníkovi. Firma ale nedoložila splatnou pohledávku.

„S ohledem na nedoložení skutečně poskytnutého plnění dlužníkovi jeho původním věřitelem - Komerční bankou, vyzývá soud insolvenčního navrhovatele, aby ve lhůtě sedmi dnů doložil existenci své splatné pohledávky proti dlužníkovi,“ stojí v materiálu soudu s dodatkem, že nebude-li insolvenční návrh ve stanovené lhůtě doplněn, insolvenční soud jej odmítne.

Insolvenční návrh podal na Sazku v pondělí 17. ledna podle očekávání hlavní věřitel firmy, realitní magnát Radovan Vítek, a to prostřednictvím společnosti Moranda. Ta odkoupila část pohledávek Sazky od Komerční banky. Vítek vlastní pohledávky za Sazkou za zhruba 1,5 miliardy korun. Z toho je 950 milionů korun výrazně po lhůtě splatnosti.

Moranda uplatňuje pohledávku v celkové výši 430 756 027 korun. V návrhu jako další uvedení věřitelé figurují např. firma Sidereus, ta měla nabýt pohledávku od Raiffeisenbank ve výši 400 milionů korun. Dále firma Eto, a to z titulu ručení za dlužníka za závazky obchodní společnosti Bestsport. Eto měla nabýt pohledávku ve výši 247 140 455 korun na základě postoupení pohledávky od J&T Banky. Další splatné závazky má Sazka podle materiálu vůči vlastníkům dluhopisů, které vydala za účasti spoludlužníka - občanského sdružení Zelený ostrov. Podle navrhovatele má Sazka s „největší pravděpodobností“ dluh ve výši zhruba 400 milionů korun také u České spořitelny a další dluh ve stejné výši u Fortis Bank, který měl být splatný na přelomu roku 2010/11.

Autor: mediafax

Komentáře

Čtěte také

Život mimo EU nebude tak růžový, řekl britský ministr. Zvýší daně

Život mimo EU nebude tak růžový, řekl britský ministr. Zvýší daně

Británie bude muset zvýšit daně a omezit státní výdaje, aby se vypořádala s hospodářskými následky svého rozhodnutí opustit Evropskou unii. V rozhovoru na rozhlasové stanici BBC… více

Komerční prezentace
Mobilní web