Vítek musí do sedmi dnů svůj insolvenční návrh na Sazku doplnit

19.1.2011 16:29   |  

Městský soud v Praze vyzval dnes společnost Moranda, která na začátku týdne podala insolvenční návrh na loterijní Sazku, aby svůj návrh do sedmi dní doplnila.

Moranda podle soudu k návrhu připojila jen rámcovou smlouvu uzavřenou mezi Sazkou a původním věřitelem - Komerční bankou, smlouvu o postoupení pohledávek uzavřenou mezi původním věřitelem jako postupitelem a navrhujícím věřitelem jako postupníkem a také oznámení o postoupení pohledávky doručené dlužníkovi. Firma ale nedoložila splatnou pohledávku.

„S ohledem na nedoložení skutečně poskytnutého plnění dlužníkovi jeho původním věřitelem - Komerční bankou, vyzývá soud insolvenčního navrhovatele, aby ve lhůtě sedmi dnů doložil existenci své splatné pohledávky proti dlužníkovi,“ stojí v materiálu soudu s dodatkem, že nebude-li insolvenční návrh ve stanovené lhůtě doplněn, insolvenční soud jej odmítne.

Insolvenční návrh podal na Sazku v pondělí 17. ledna podle očekávání hlavní věřitel firmy, realitní magnát Radovan Vítek, a to prostřednictvím společnosti Moranda. Ta odkoupila část pohledávek Sazky od Komerční banky. Vítek vlastní pohledávky za Sazkou za zhruba 1,5 miliardy korun. Z toho je 950 milionů korun výrazně po lhůtě splatnosti.

Moranda uplatňuje pohledávku v celkové výši 430 756 027 korun. V návrhu jako další uvedení věřitelé figurují např. firma Sidereus, ta měla nabýt pohledávku od Raiffeisenbank ve výši 400 milionů korun. Dále firma Eto, a to z titulu ručení za dlužníka za závazky obchodní společnosti Bestsport. Eto měla nabýt pohledávku ve výši 247 140 455 korun na základě postoupení pohledávky od J&T Banky. Další splatné závazky má Sazka podle materiálu vůči vlastníkům dluhopisů, které vydala za účasti spoludlužníka - občanského sdružení Zelený ostrov. Podle navrhovatele má Sazka s „největší pravděpodobností“ dluh ve výši zhruba 400 milionů korun také u České spořitelny a další dluh ve stejné výši u Fortis Bank, který měl být splatný na přelomu roku 2010/11.

Autor: mediafax

Komentáře

Čtěte také

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

Když v roce 2014 Facebook za 22 miliard dolarů pohltil 50členný startup WhatsApp, byl to velký krok – aplikace už v té době byla celosvětově oblíbená a používalo jí přes půl… více

Mobilní web