Vítek nabízí akcionářům Sazky miliardu korun za sto procent akcií

20.2.2011 19:52   |  

aktualizováno Podnikatel a největší věřitel společnosti Sazka Radovan Vítek chce nabídnout akcionářům miliardu korun za stoprocentní podíl akcií. Nabídka je podle něj platná pouze v případě, že s ní budou souhlasit všichni akcionáři. Částka za balík jednotlivým svazům se bude odvíjet od jejich vlastnického podílu v Sazce.

„Hodnota Sazky se odvíjí od její činnosti. Společnost však nezadržitelně spěje do insolvence. Dávám přednost reorganizaci společnosti, která může probíhat jak pod taktovkou věřitelů, tak s podporou dlužníka. V obou případech však na akcionáře mnoho nezbude,“ uvedl Vítek. „Nabízená miliarda korun tak představuje patrně jediné peníze, které v souvislosti se Sazkou ještě uvidí,“ dodal ve svém dnešním prohlášení. Kromě jednorázové částky za vlastnické podíly nabízí Vítek akcionářům v budoucnu také peníze na jejich sportovní činnost.

„Součástí návrhu je také garance prostředků určených na sportovní aktivity, která se bude opírat o připravovaný herní zákon a z něj vyplývající povinnost odvádět určité procento ze zisku na veřejně prospěšné účely,“ potvrdil Josef Lébr, který působí jako Vítkův vyjednavač se sportovními svazy. Ten má také Vítkovu nabídku akcionářům Sazky předložit.

„Je to z mé strany poslední návrh, který akcionářům předkládám. Vzhledem k výši mé pohledávky a míře angažovanosti jsem přesvědčen, že v tuto chvíli neexistuje nikdo jiný, kdo by dokázal situaci lépe řešit. Nabídka odkupu akcií je v tomto okamžiku logickým krokem,“ uzavřel Vítek.

Místopředseda Českého olympijského výboru (ČOV) Jiří Kejval apeluje na rychlá jednání. „V případě, že se ukáže, že nabídka Penty není realizovatelná, což předpokládám, že není, tak je potřeba ji projednat, a to velmi rychle,“ komentoval Vítkův návrh.

„Sejdeme se hned v pondělí s dalšími menšinovými akcionáři Sazky,“ řekl pak starosta České obce sokolské Oldřich Lomecký. Na jednání nabídku projednají. Jeho osobní názor ale je, že se nabídka nedá brát příliš vážně.

Autor: mediafax, čtk

Komentáře

Čtěte také

Yahoo si kvůli hackerkém útoku vykoledovalo žalobu za nedbalost

Yahoo si kvůli hackerkém útoku vykoledovalo žalobu za nedbalost

Americká internetová společnost Yahoo čelí žalobě v důsledku útoku hackerů, při kterém jí byly ukradeny údaje týkající se minimálně 500 milionů uživatelských účtů. Žalobu podal… více

Mobilní web