Vítek přihlásil do řízení o insolvenci Sazky další pohledávku

27.1.2011 15:33   |  

Kyperská společnost Sidereus podnikatele Radovana Vítka přihlásila do insolvenčního řízení se společností Sazka pohledávku 413 milionů korun. Je to v pořadí již druhá firma, která tento krok učinila. První byla společnost Moranda, prostřednictvím které podal Vítek k Městskému soudu již 17. ledna svůj první návrh na insolvenční řízení se Sazkou.

Věřitelem Sazky je podle návrhu na zahájení insolvenčního řízení také právě společnost Sidereus Holdings Limited. Vítek tím chtěl zajistit, že Sazka má více než jednoho věřitele, což je podmínka pro vyhlášení úpadku. Pohledávku tvoří jistina 400 milionů korun, kterou Vítek koupil od Raiffeisenbank, a 13 milionů jako úrok z úvěru a prodlení.

Sazka musí do 20 dnů ode dne doručení usnesení o zahájení řízení poslat soudu svoje vyjádření k Vítkově návrhu. Musí také předložit celý seznam majetku včetně dlužníků a věřitelů i seznam svých zaměstnanců a listiny, které dokládají úpadek nebo hrozící úpadek.

V úterý přihlásila svou pohledávku k návrhu inslovenčního řízení rovněž společnost Le Cheque Déjeuner, a to v hodnotě 4,4 milonu korun. Mluvčí společnosti Sazka Zdeněk Zikmund ale uvedl, že tato pohledávka Sazky vůči společnosti Le Cheque Déjeuner není po lhůtě splatnosti a bude v příslušném termínu, tedy do 23. února 2011, uhrazena.

Autor: čtk, mkr

Komentáře

Čtěte také

Varianta železničního tunelu pod Střešovicemi stále žije

Varianta železničního tunelu pod Střešovicemi stále žije

Centrální komise, která na ministerstvu dopravy schvaluje všechny důležité projekty, včera projednala nápad na výstavbu železničního tunelu pod Střešovicemi. Iniciativa vzešla ze… více

Komerční prezentace
Mobilní web