Vítek přihazuje - Sazce prý nabídl víc než Penta s Ulčákem

28.2.2011 13:46   |  

Licitace kolem záchrany Sazky pokračuje. Podnikatel Radovan Vítek, který původně nabízel miliradu korun za 100procentní podíl, dnes předložil ČSTV, většinovému vlastníkovi Sazky, novou nabídku. Přesnou výši neřekl, ala Sazce prý půjčí více peněz a s výhodnějším úrokem, než společnosti E-Invest a Penta, které nabízejí peníze na navýšení základního jmění o 51 procent a za to chtějí majoritní podíl v představenstvu společnosti.

Po miliardové nabídce přitom Vítek tvrdil, že jde o jeho poslední návrh pro Sazku. Nabídku podmiňoval souhlasem všech akcionářů. Jednotlivé svazy si částku měly rozdělit podle jejich vlastnického podílu v Sazce. Situace se však změnila a Vítek přišel s novou nabídkou, jejíž přesné parametry ovšem neuvedl.

Podle Vítka dnes také nebyla uzavřena žádná dohoda o splácení dluhopisů. Vítek je spolu s podnikatelem Karlem Komárkem podle svých slov více než padesátiprocentním držitelem dluhopisů Sazky.

Výkonný výbor ČSTV dnes o předložených nabídkách jedná s případnými uchazeči na své mimořádné schůzi, zároveň dnes zasedá také představenstvo Sazky. Konečná podoba restrukturalizačního plánu Sazky a jeho podmínky mají být předloženy k projednání řádné valné hromadě ČSTV 16. dubna.

Penta a a firma Martina Ulčáka E-Invest společně akcionářům Sazky nabízejí vyplacení všech závazků prostředníctvím firmy Gladiolus, tak aby odvrátily úpadek, jsou ochotni půjčit akcionářům na 15 let peníze k navýšení základního jmění ve výši 51 procent jeho nové výše. Sportovním svazům přitom garantují 200 milionů ročně po dobu 15 let. Za to Penta s E-Investem chtějí po dobu půjčky majoritu v představenstvu, akcionáři nesmějí prodat své akcie nikomu jinému než investorům.

Nabídka KKCG obsahuje navýšení základního kapitálu Sazky o 2,8 miliardy korun, za což Komárkova skupina požaduje 67 procent akcií loterijní firmy.

ČSTV, největší akcionář Sazky, dal při jednání o investorovi dvě podmínky: musí být zachována akcionářská struktura a nesmí být porušena dluhopisová dokumentace.

Sazka je zhruba od poloviny ledna na návrh Vítka, který je jejím největším věřitelem, v insolvenčním řízení. První soudní jednání v insolvenčním řízení se má uskutečnit v polovině dubna.

ČSTV má v Sazce podíl 68 procent. Minoritními akcionáři Sazky jsou s 13,5 procenta Česká obec sokolská, přes 5,5 procenta má Česká asociace Sport pro všechny a čtyři procenta Autoklub ČR. Dalšími akcionáři jsou Sdružení sportovních svazů ČR (3,56 procenta), Český olympijský výbor (2,00 pct), Český střelecký svaz (1,44 procenta), Asociace tělovýchovných jednot a sportovních klubů ČR (1,02 procenta) a sdružení Orel (0,88 procenta).

Autor: čtk, sal

Komentáře

Čtěte také

Komárek se Šmejcem narazili, úřady jim zakázaly ovládnutí rakouských kasin

Komárek se Šmejcem narazili, úřady jim zakázaly ovládnutí rakouských kasin

Rakouský kartelový soud zakázal, aby firmu Casinos Austria ovládla loterijní společnost Novomatic a konsorcium vlastněné českými investory Jiřím Šmejcem a Karlem Komárkem. Ve… více

Mobilní web