Vítězem týdne i půlroku je Erste | E15.cz
Přejít do staré verze E15

Vítězem týdne i půlroku je Erste

Vítězem týdne i půlroku je Erste
9. července 2012 • 09:03
Se ziskem, který zároveň posouvá hlavní index pražské burzy PX ze ztrát do zisku v bilanci od počátku roku 2012, skončila zkrácený předsváteční týden pražská burza. Výsledný nárůst indexu o 1,71 procenta na 916,30 bodu obrací zápornou bilanci (-1,12) prvního pololetí.

Předsváteční tři dny přinesly bez setiny procenta pětiprocentní zisk na rovných 400 korun za akcii Erste Bank. Ta je s nárůstem ceny akcií převyšujícím deset procent také vítězem první poloviny roku 2012. V prvním červencovém týdnu i bilanci celé první poloviny roku druhou příčku shodně obsazují akcie Komerční banky, která do června přidala 5,11 procenta na 3500 korun, v červenci zatím dalších 3,71 procenta na 3630 korun.

Zatímco zhodnocení akcií Erste o 15 procent není nezajímavé, palčivější je situace na sestupné straně SPADdového spektra. Pod tlakem svých dluhů a turbulentních změn ve strategii i managementu jsou zejména akcie dvou českoamerických duálních emisí KITD a CETV. Mezi ně se ale významně vklínily svým dopadem na celý SPAD zásadnější akcie těžební NWR a akcie developera .

Autor: patria.cz, tos
 

businessinfo.cz

  • Na solárním boomu v Česku vyrostlo množství firem. Teď hledají příležitost v zahraničí
  • Chile: Exportéry láká trh s otevřenou náručí
  • Neplatičů DPH v registru přibývá geometrickou řadou
  • Snižte si náklady na byznys v cizině. Žádejte o vrácení DPH
Přejít do staré verze E15