Vlastník ČSOB chce urychlit restrukturalizaci a splatit dluh

3.6.2011 8:28   |  

Belgická finanční skupina KBC, která v Česku vlastní ČSOB, chce zrychlit svou restrukturalizaci. Zvažuje kvůli tomu balík opatření, mezi nimiž je i prodej filiálek v Polsku. Píše o tom dnes belgický list Le Soir.

Kromě tohoto prodeje má také v plánu na konci roku splatit Belgii půjčku ve výši 3,5 miliardy eur a také příští rok na jaře navýšit kapitál o dvě miliardy eur. List podotkl, že to KBC zatím oficiálně nepotvrdila, avšak připustila, že takové kroky zvažuje.

Už koncem dubnu jiný belgický list De Tijd psal o možnosti prodeje polských filiálek - tedy banky Kredyt Bank a pojišťovny Warta. Podle tohoto deníku k tomu chce přistoupit na místo dříve plánované emise akcií ČSOB. To, že emisi KBC neustále odkládá, napsal i Le Soir; mohou za to prý zejména zhoršené podmínky na trhu.


Čtěte také: Čtvrtletní zisk belgické KBC prudce stoupl


KBC měla v plánu prodat také divizi privátního bankovnictví KBL European Private Bankers v Lucembursku, o níž usilovala indická investiční skupina Hinduja. Tomuto obchodu ale vystavil červenou lucemburský regulátor, který ji nepřipustil. Na stranu druhou se skupině v poslední době daří. Čistý zisk KBC v prvním čtvrtletí prudce stoupl na 821 milionů eur ze 442 milionů eur před rokem.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

EU prodloužila protiruské sankce, nejméně do ledna 2017

EU prodloužila protiruské sankce, nejméně do ledna 2017 aktualizováno

Evropská unie prodloužila hospodářské sankce vůči Rusku do konce ledna 2017. Hospodářská opatření, omezující především ruský přístup na finanční trhy a zakazující export určitých… více

Komerční prezentace
Mobilní web