Vlastník ČSOB chce urychlit restrukturalizaci a splatit dluh

3.6.2011 8:28   |  

Belgická finanční skupina KBC, která v Česku vlastní ČSOB, chce zrychlit svou restrukturalizaci. Zvažuje kvůli tomu balík opatření, mezi nimiž je i prodej filiálek v Polsku. Píše o tom dnes belgický list Le Soir.

Kromě tohoto prodeje má také v plánu na konci roku splatit Belgii půjčku ve výši 3,5 miliardy eur a také příští rok na jaře navýšit kapitál o dvě miliardy eur. List podotkl, že to KBC zatím oficiálně nepotvrdila, avšak připustila, že takové kroky zvažuje.

Už koncem dubnu jiný belgický list De Tijd psal o možnosti prodeje polských filiálek - tedy banky Kredyt Bank a pojišťovny Warta. Podle tohoto deníku k tomu chce přistoupit na místo dříve plánované emise akcií ČSOB. To, že emisi KBC neustále odkládá, napsal i Le Soir; mohou za to prý zejména zhoršené podmínky na trhu.


Čtěte také: Čtvrtletní zisk belgické KBC prudce stoupl


KBC měla v plánu prodat také divizi privátního bankovnictví KBL European Private Bankers v Lucembursku, o níž usilovala indická investiční skupina Hinduja. Tomuto obchodu ale vystavil červenou lucemburský regulátor, který ji nepřipustil. Na stranu druhou se skupině v poslední době daří. Čistý zisk KBC v prvním čtvrtletí prudce stoupl na 821 milionů eur ze 442 milionů eur před rokem.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Čína chce do roku 2020 patřit mezi deset zemí s největší robotizací

Čína chce do roku 2020 patřit mezi deset zemí s největší robotizací

Čína plánuje umístit více robotů do svých továren a do roku 2020 chce patřit mezi deset zemí s největší automatizací svého průmyslu. Uvedl to Mezinárodní svaz pro robotiku (IFR) v… více

Mobilní web