Volksbank nově zacílila i na drobné klienty

13.4.2011 15:36   |  

Volksbank, která dosud cílila hlavně na větší podniky, se nově chystá více oslovovat i retailové klienty. V březnu proto vytvořila projekt domácí banky, v rámci které klientům nabídne domácí konto. Banka tím chce zjednodušit orientaci mezi produkty a vytvořit konto, které si budou moci zákazníci přizpůsobovat podle svých vlastních potřeb.

Produkt, který byl spuštěn 1. března je zatím ve fázi testování , kdy si klient může veškeré služby zdarma vyzkoušet. V listopadu by měl vzniknout klub domácí banky, který bude zaměřen na klienty, jimž na účet pravidelně přichází určitá suma peněz. Podobnou službu nabízí i Raiffeisenbank v rámci svého eKonta. I tam si klient může nastavit služby na míru a při splnění konkrétních podmínek neplatí žádné paušální poplatky.

Banka dnes také prezentovala své hospodářské výsledky za rok 2010 a první kvartál roku 2011. Čistý zisk banky vzrostl oproti roku 2009 o 46 procent na 271 milionů korun a bilanční suma se přiblížila 50 miliardám korun. Za první čtvrtletí roku 2011 však suma vzrostla pouze o půl miliardy. Předseda představenstva VB CZ Libor Holub tento stav přikládá právě nové strategii banky, zaměřovat se více i na drobné klienty.

Volksbank se loňský rok dařilo i v jiných oblastech. O 15 procent vzrostl objem klientských vkladů, a to na 35 miliard korun a počet aktivních klientů vzrostl v roce 2010 na 63 tisíc. Podle Holuba by banka chtěla do roku 2014 přilákat dalších 40 tisíc klientů.

Zahraniční divize Volksbank možná ovládne Sberbank

Státní ruská banka Sberbank dokončuje jednání o odkupu 51 procent v zahraniční divizi rakouské banky Volksbanken, jejíž součástí je i česká Volksbank CZ. Banka má zájem o akvizice ve střední a východní Evropě, včetně Turecka, konkrétní akviziční cíle však nejsou známé. Podíl 51 procent v divizi VBI nabídla k prodeji v prosinci. V divizi vlastní dále 24,5 procenta akcií francouzská společnost Banque Populaire Caisse d'Epargne a německá firma DZ Bank/WGZ Bank.

Autor: Kristina Blümelová, čtk,

Komentáře

Čtěte také

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru Fotogalerie

Čína dnes uvedla do provozu největší teleskop na světě, který bude sloužit k výzkumu vesmíru, včetně pátrání po případných mimozemských civilizacích. Obrovské zařízení s talířovou… více

Mobilní web