Volksbank nově zacílila i na drobné klienty

13.4.2011 15:36   |  

Volksbank, která dosud cílila hlavně na větší podniky, se nově chystá více oslovovat i retailové klienty. V březnu proto vytvořila projekt domácí banky, v rámci které klientům nabídne domácí konto. Banka tím chce zjednodušit orientaci mezi produkty a vytvořit konto, které si budou moci zákazníci přizpůsobovat podle svých vlastních potřeb.

Produkt, který byl spuštěn 1. března je zatím ve fázi testování , kdy si klient může veškeré služby zdarma vyzkoušet. V listopadu by měl vzniknout klub domácí banky, který bude zaměřen na klienty, jimž na účet pravidelně přichází určitá suma peněz. Podobnou službu nabízí i Raiffeisenbank v rámci svého eKonta. I tam si klient může nastavit služby na míru a při splnění konkrétních podmínek neplatí žádné paušální poplatky.

Banka dnes také prezentovala své hospodářské výsledky za rok 2010 a první kvartál roku 2011. Čistý zisk banky vzrostl oproti roku 2009 o 46 procent na 271 milionů korun a bilanční suma se přiblížila 50 miliardám korun. Za první čtvrtletí roku 2011 však suma vzrostla pouze o půl miliardy. Předseda představenstva VB CZ Libor Holub tento stav přikládá právě nové strategii banky, zaměřovat se více i na drobné klienty.

Volksbank se loňský rok dařilo i v jiných oblastech. O 15 procent vzrostl objem klientských vkladů, a to na 35 miliard korun a počet aktivních klientů vzrostl v roce 2010 na 63 tisíc. Podle Holuba by banka chtěla do roku 2014 přilákat dalších 40 tisíc klientů.

Zahraniční divize Volksbank možná ovládne Sberbank

Státní ruská banka Sberbank dokončuje jednání o odkupu 51 procent v zahraniční divizi rakouské banky Volksbanken, jejíž součástí je i česká Volksbank CZ. Banka má zájem o akvizice ve střední a východní Evropě, včetně Turecka, konkrétní akviziční cíle však nejsou známé. Podíl 51 procent v divizi VBI nabídla k prodeji v prosinci. V divizi vlastní dále 24,5 procenta akcií francouzská společnost Banque Populaire Caisse d'Epargne a německá firma DZ Bank/WGZ Bank.

Autor: Kristina Blümelová, čtk,

Komentáře

Čtěte také

Vězni najdou práci v call centru, budou nabízet mobilní tarify

Vězni najdou práci v call centru, budou nabízet mobilní tarify Fotogalerie

Lidé, kteří si ve vězení odpykávají své tresty, budou mít další možnost, jak se zapojit do pracovního procesu. Podle projektu, který představil ministr spravedlnosti Robert… více

Mobilní web