Všeobecná úverová banka zlikvidovala podnikatele Tomka

Již 17 let se slovenský podnikatel Dušan Tomko soudí o škodu, kterou mu dle jeho názoru způsobila Všeobecná úvěrová banka. Když se koncem roku 1997 obrátil na košickou pobočku VÚB s příkazem na převod peněz svému obchodnímu partnerovi na Ukrajinu, ještě netušil, že se tento finanční dům stane hrobníkem jeho podnikání a poškodí jeho pověst.

VÚB Banka
11.11.2014 20:12   |  

Banka podle jeho pokynů peníze nepřevedla a podnikatel, který chtěl původně pouze zprostředkovat prodej vlašských ořechů, musel zaplatit smluvní pokuty svým obchodním partnerům. Domáhal se odškodnění u vedení VÚB, ale banka se nechtěla jeho nároky zabývat s odvoláním na obchodní podmínky. Nezvládnutí převodu peněz ze strany VÚB tak nakonec přivedlo drobného podnikatele na mizinu.

Tomko se však nevzdal a rozhodl se bojovat za svá práva u soudu. Aby měl dost prostředků, musel prodat i svůj byt. V roce 2001 založil webovou stránku www.skandalna-vub.sk, protože chce dle svých slov varoval i jiné klienty VÚB, že mohou přijít o finance, obchodní jméno a dokonce i o střechu nad hlavou.

Situace se nezměnila ani pro převzetí VÚB italskou bankou INTESA. Po letech náročných sporů dosáhl dílčího vítězství. V roce 2001 a 2008 mu VÚB musela vyplatit ušlý zisk a náhradu škody. Mezitím však i VÚB začala Tomka obviňovat z vydírání a požádala prokuraturu o ochranu před informacemi, které Tomko začal šířit na internetu.

V současné době se Tomko na VÚB domáhá odškodnění za poškození obchodního jména ve výši 1,6 milionu eur.


Čtěte také:

Motejlek.com: Za nájezdy na bývalý Legios je KKCG

Slovenský antimonopolní úřad podezírá banky z uzavření kartelu

Autor: lum

Komentáře

Čtěte také

Bavorsko zvýší počet policistů, odmítá bezpečnostní politiku Merkelové

Bavorsko zvýší počet policistů, odmítá bezpečnostní politiku Merkelové

Bavorský premiér Horst Seehofer se po uzavřeném zasedání bavorského zemské vlády distancoval od postoje kancléřky Angely Merkelové k migrační krizi. Kancléřčino "to zvládneme" prý… více

Mobilní web