Výměna dluhopisů maří plány na vznik největší banky v Řecku

Řecká společnost Alpha Bank navrhne zrušení plánované fúze s domácím konkurentem Eurobank. Oznámila to dnes firma. Spojení by vytvořilo největší banku v Řecku a podle dřívějších údajů také v celé jihovýchodní Evropě.

 Alpha Bank
14.3.2012 13:29   |  

Akcionáři obou bank fúzi schválili v polovině listopadu. Spojení mělo bankám pomoci čelit negativním dopadům dluhové krize, například odlivu vkladů a růstu špatných úvěrů.


Čtěte také: Řecké dluhopisy vymění 85,8 procenta věřitelů


Návrh na zrušení fúze je podle společnosti Alpha Bank reakcí na důsledky výměny řeckých státních dluhopisů. Ta způsobila obou bankám větší ztráty, než se předpokládalo. Alpha Bank se však v řeckých státních dluhopisech angažovala mnohem méně než Eurobank, napsala agentura Reuters.

„Správní rada společnosti Alpha Bank svolá valnou hromadu akcionářů, kde navrhne zrušení rozhodnutí o fúzi,“ uvedl mluvčí podniku. Eurobank se nicméně podle jednoho ze svých představitelů nadále domnívá, že fúze by byla přínosem. „Věříme, že tato dohoda má smysl a nabízí výrazné přínosy. Ale pokud ji Alpha nechce, nelze si sňatek vynutit,“ řekl představitel, který si nepřál být jmenován.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Sněmovna zřídila vyšetřovací komisi k reformě policie

Sněmovna zřídila vyšetřovací komisi k reformě policie aktualizováno

Sněmovna zřídila vyšetřovací komisi k reorganizaci celostátních policejních útvarů. Komise by mohla začít pracovat od pátku, pokud poslanci zvolí jejího předsedu. Členy bude dolní… více

Komerční prezentace
Mobilní web