Výnosy Morgan Stanley zklamaly

Investiční banka Morgan Stanley své investory prezentací hospodářských výsledků za druhé čtvrtletí nepotěšila. S přihlédnutím k nemožnosti srovnat data s týmž obdobím loňského roku, vyhodnotil trh jako negativní především výnosy, které zaostaly za očekáváním.

Morgan Stanley
20.7.2012 7:42   |  

Banka vykázala zisk 591 milionů dolarů, ve stejném období loňského roku byla ve ztrátě 1,19 miliardy dolarů. Zisk na akcii dosáhl 29 centů, což bylo v souladu s průměrným odhadem. Agentura Bloomberg však připomněla, že výsledek nelze s očekáváním analytiků srovnávat. Je totiž nutné odečíst čistě účetní zisky vzniklé přeceněním vlastních dluhopisů. Po očištění zisku o účetní vlivy by zisk činil jen šestnáct centů na akcii.

„Navzdory přetrvávající globální ekonomické nejistotě firmu aktivně směrujeme k úspěchu,“ uvedl generální ředitel banky James P. Gorman. Pozornost trhu se tak zaměřila na celkové výnosy banky Morgan Stanley, které zklamaly, když za první pololetí dosáhly 6,95 miliardy dolarů. O rok dříve činily 9,21 miliardy dolarů. Průměrné očekávání analytiků bylo 7,58 miliardy dolarů. Nejpřesnější byl potom nejpesimičtější analytik, který očekával výnosy 6,81 miliardy dolarů.


Čtěte také:

Příjmy investičních bank prudce klesly, na burzy se nikdo nehrne

Banky vydělají na propadu akcií Facebooku stovky milionů dolarů


Z jednotlivých divizí byl pro Morgan Stanley nejbolestivější meziroční propad výnosů z obchodování o 48 procent. Výsledek navíc ostře kontrastuje s nárůstem této položky v hospodaření konkurenční Goldman Sachs.

Autor: Zdeněk Pečený

Komentáře

Čtěte také

Erdogan ničí turecké soudnictví a právní stát, varují nejvyšší soudy v EU

Erdogan ničí turecké soudnictví a právní stát, varují nejvyšší soudy v EU aktualizováno

Předsedové nejvyšších soudů členských států EU vyzvali ve společném prohlášení tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana, aby upustil od nezákonných postupů vůči svým domnělým… více

Mobilní web