Výnosy španělských dluhopisů se blíží kritické hranici

Výnosy španělských státních dluhopisů dnes dál rostou a u desetiletých obligací se ještě více přiblížily kritické hranici sedmi procent. I přes víkendový slib eurozóny poskytnout pomoc španělským bankám rostou mezi investory obavy z toho, že Madrid ztratí schopnost získávat peníze k refinancování svých dluhů na trhu.

Španělsko
12.6.2012 13:58   |  

Výnos dluhopisu s desetiletou splatností, který je klíčovým vodítkem pro náklady vlády na obsluhu dluhu, vzrostl o 0,10 procentního bodu na 6,62 procenta a přiblížil se rekordnímu maximu od zavedení eura na 6,8 procenta.

Nepříznivý vývoj tak pokračuje druhým dnem poté, co počáteční euforie z dohody o pomoci španělským bankám v pondělí rychle vyprchala a ceny dluhopisů a akcií začaly opět klesat. Na nové rekordní maximum se dostaly náklady pojištění španělských dluhopisů proti nesplacení.

Spolu se španělskými státními dluhopisy dál klesaly i ceny italských obligací. Výnos desetiletých obligací italské vlády se dostal nad šest procent.


Čtěte také:

Španělsko vyvázne lépe než předchůdci

Konsolidace španělských bank stvořila z mnoha malých problémů jeden velký

Chceme mírnější podmínky jako Španělsko, ozývá se z Řecka


Španělsko v sobotu oznámilo, že požádá eurozónu o finanční pomoc pro svůj bankovní sektor, a ministři financí měnové unie se k tomu vyslovili kladně. K dispozici by pro banky mělo být až 100 miliard eur (2,5 bilionu Kč), zatím ale není jasné, jakou bude mít pomoc formu a z jakého zdroje peníze půjdou.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Bavorsko zvýší počet policistů, odmítá bezpečnostní politiku Merkelové

Bavorsko zvýší počet policistů, odmítá bezpečnostní politiku Merkelové

Bavorský premiér Horst Seehofer se po uzavřeném zasedání bavorského zemské vlády distancoval od postoje kancléřky Angely Merkelové k migrační krizi. Kancléřčino "to zvládneme" prý… více

Mobilní web