VZP šetří, ale na tiskoviny má

14.6.2010 8:20   |  

Na jaře Všeobecná zdravotní pojišťovna zrušila příspěvek na přilby pro dětské cyklisty, protože ji to stálo moc peněz. Do schránek lékařů a zdravotních sester však od nového roku chodí Zdravotnické noviny a odborný časopis Florence, jež vydává vydavatelství Ambit Media.

Tyto tiskoviny zdravotníci dostávají zdarma díky VZP, která vydavatelství vyplatí desítky milionů z peněz vybraných od pojištěnců, píše server iDNES.

Podle něj jedno číslo týdeníku Zdravotnické noviny stojí 26 korun, měsíčník Florence dokonce 60 korun. Pojišťovna však nechce říci, kolik za časopisy vydavateli platí, a odvolává se na obchodní tajemství. Upozorňuje také, že si od vydavatelství objednala i jiné služby a noviny jsou jen součástí kontraktu. Z veřejně dostupných zdrojů iDNES zjistil, že vydavatelství vyhrálo v tendru, který byl vypsán v předpokládané hodnotě 60 milionů korun. Tolik tedy může VZP firmě vyplatit do konce roku 2012, kdy zakázka vyprší. VZP celý projekt rozjela prý proto, aby navázala pravidelný kontakt se svými smluvními partnery. Do periodik se totiž vkládají informační letáky pojišťovny.

Noviny dostává většina z 38 tisíc smluvních zdravotnických zařízení pojišťovny. Řada z nich však o ně nestojí a myslí si, že jde o zbytečné vyhazování peněz.

Autor: při

Komentáře

Čtěte také

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Astronomové doslova "za humny" Sluneční soustavy objevili planetu přibližně o hmotnosti Země, která obíhá kolem své hvězdy Proxima Centauri v takzvané obyvatelné zóně, a na které… více

Mobilní web