Warren Buffett znovu rekordní. Loňské nákupy se vyplatily

Americká investiční společnost Berkshire Hathaway v loňském roce zvýšila zisk téměř o třetinu na rekordních 19,5 miliardy dolarů (386 miliard korun). Zakladatelem a šéfem firmy je známý miliardář a filantrop Warren Buffett.

Warren Buffett
2.3.2014 9:42   |  

Ke zvýšení zisku investičního impéria přispělo hospodářské oživení ve Spojených státech a růst na akciových trzích. Tržby podniku loni stouply o více než desetinu na 182 miliard dolarů.

Společnost Berkshire Hathaway dnes rovněž naznačila, že plánuje další velké akvizice. Loni koupila americkou energetickou firmu NV Energy za 5,6 miliardy dolarů a výrobce kečupů Heinz za 28 miliard dolarů.

Skupina Berkshire Hathaway ovládá více než 80 dceřiných společností, které podnikají v různých odvětvích, například v maloobchodě či pojišťovnictví. Vlastní rovněž významné podíly v řadě známých firem, jako jsou Coca-Cola, IBM a American Express. Buffett si díky svým úspěšným investicím vysloužil přezdívku „věštec z Omahy“.


Také čtěte:

Buffet zřejmě nesplnil svůj růstový cíl. Poprvé po 44 letech

Úspěšné čtvrtletí. Buffet zvýšil zisk o polovinu


Autor: čtk, nos

Komentáře

Čtěte také

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru Fotogalerie

Čína dnes uvedla do provozu největší teleskop na světě, který bude sloužit k výzkumu vesmíru, včetně pátrání po případných mimozemských civilizacích. Obrovské zařízení s talířovou… více

Mobilní web