Western Union koupí za 974 milionů dolarů firmu Travelex

5.7.2011 17:01   |  

Finanční společnost Western Union koupí za 973,8 milionu dolarů (16,3 miliardy korun) britskou firmu Travelex Global Business Payment. Dohoda má urychlit růst firmy v oblasti mezinárodního platebního styku, uvádí se v dnešním prohlášení Western Union.

Transakce by měla být dokončena ještě v letošním roce. Tržby nové firmy by v příštím roce měly činit 400 milionů dolarů.

Travelex poskytuje zahraniční platební služby firemní klientele, převážně malým a středně velkým firmám. Ročně obslouží zhruba 35 tisíc zákazníků ve 14 zemích. Sídlo má v Londýně a je divizí Travelex Holdings. Letos mají tržby firmy činit 150 miliard liber (4,1 miliardy korun), napsaly agentury AP a Reuters.

Western Union je největším světovým zprostředkovatelem převodu peněz. Působí ve více než 200 zemích světa. Loni firma uskutečnila po celém světě 214 milionů převodů mezi spotřebiteli a 405 milionů firemních plateb.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Jak hacknout PC bez připojení k internetu? Přes větrák

Jak hacknout PC bez připojení k internetu? Přes větrák

Říká se, že nejlepší ochranou počítačových dat před ukradením hackery je jednoduchý fyzický úkon – vytažení internetového kabelu. Podle inženýrů z izraelské Ben-Gurionovy… více

Komerční prezentace
Mobilní web