Western Union koupí za 974 milionů dolarů firmu Travelex

5.7.2011 17:01   |  

Finanční společnost Western Union koupí za 973,8 milionu dolarů (16,3 miliardy korun) britskou firmu Travelex Global Business Payment. Dohoda má urychlit růst firmy v oblasti mezinárodního platebního styku, uvádí se v dnešním prohlášení Western Union.

Transakce by měla být dokončena ještě v letošním roce. Tržby nové firmy by v příštím roce měly činit 400 milionů dolarů.

Travelex poskytuje zahraniční platební služby firemní klientele, převážně malým a středně velkým firmám. Ročně obslouží zhruba 35 tisíc zákazníků ve 14 zemích. Sídlo má v Londýně a je divizí Travelex Holdings. Letos mají tržby firmy činit 150 miliard liber (4,1 miliardy korun), napsaly agentury AP a Reuters.

Western Union je největším světovým zprostředkovatelem převodu peněz. Působí ve více než 200 zemích světa. Loni firma uskutečnila po celém světě 214 milionů převodů mezi spotřebiteli a 405 milionů firemních plateb.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Vznik železničního regulátora se přibližuje, schválil ho senát

Vznik železničního regulátora se přibližuje, schválil ho senát

Na rovný přístup státu při přidělování kapacity jednotlivým dopravcům na přeplněných železničních tratí bude dohlížet nový Úřad pro přístup k dopravní infrastruktuře, jehož vznik… více

Mobilní web