Wood & Company zvedla zisk na 1,08 milionu korun

24.8.2010 17:09   |  

Společnost Wood & Company, druhý největší obchodník s akciemi na pražské burze, znásobila v pololetí čistý zisk na 1,08 milionu korun oproti 353 tisíc korun za stejné období loňského roku. Čistý výnos z poplatků a provizí firma meziročně zvýšila o 15 procent na 111,3 milionu korun.

„Čistý zisk po zdanění odpovídá našim očekáváním, a to zejména vzhledem k výši materiálních a personálních investic společnosti do rozvoje našich aktivit v regionu střední a východní Evropy,“ uvedla mluvčí Wood & Company Hanka Kadlecová.

Společnost v prvním pololetí uzavřela obchody o objemu 211,2 miliardy korun, což znamenalo meziroční nárůst o 28 procent. „Růst objemu obchodů v meziročním srovnání reflektuje naši expanzi za hranice České republiky, zejména pak na polský trh, jenž je z našeho pohledu velmi důležitý,“ dodala Kadlecová.

Z hlavních konkurentů společnost Patria Finance zvýšila v prvním pololetí čistý konsolidovaný zisk na 823,3 milionu korun ze 76,4 milionu korun před rokem. Nárůst způsobil jednorázový výnos ve výši 759 milionů korun z prodeje podílu v přidružené společnosti ČSOB Asset Management. Po očistění by čistý zisk společnosti činil 64 milionů korun.

Společnost Atlantik finanční trhy hospodařila za šest měsíců se ziskem před zdaněním 32 milionů korun, což znamenalo meziroční pokles o 24 procent. Výsledek negativně ovlivnily jednorázové náklady spojené s prodejem společnosti do rukou finanční skupiny J&T.

Wood & Company vznikla v roce 1991. O dva roky později začala obchodovat se zahraničními partnery na pražské burze a nyní je již zastoupena na více než deseti evropských burzách a v Dubaji ve Spojených arabských emirátech. Specializuje se především na obchodování s velkými institucionálními klienty.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Schäuble si opět vzal na paškál nízké úrokové sazby v eurozóně

Schäuble si opět vzal na paškál nízké úrokové sazby v eurozóně

Německý ministr financí Wolfgang Schäuble opět podrobil kritice nízké úrokové sazby Evropské centrální banky (ECB). V rozhovoru s německým listem Frankfurter Allgemeine… více

Mobilní web