WPB Capital může poskytovat standardní bankovní služby

17.1.2011 11:19   |  

WPB Capital, spořitelní družstvo, učinilo významný krok k získání plné bankovní licence, dokončilo implementaci bankovního systému Arbes OBS.

Investice do bankovního systému je součástí plánu družstva získat plnou bankovní licenci. „Termín podání žádosti zatím není stanoven, uvažujeme o tom ve střednědobém výhledu zhruba dvou tří let,“ uvedl Karel Pluhař, PR manažer WPB Capital.

Společnost může nyní díky bankovnímu systému Arbes OBS provozovat standardní bankovní produkty a služby jako jsou běžné účty, internetové bankovnictví nebo kontokorentní úvěry. Systém umožňuje také přístup klientů k účtům pomocí nejmodernějších kanálů vzdáleného bankovnictví, jako jsou internet a SMS Banking.

WPB Capital, spořitelní družstvo, působí na českém trhu od roku 1999. V loňském roce mělo 8000 klientů, bilanční suma překročila úroveň 4,5 miliardy korun a došlo k navýšení základního kapitálu na 380 milionů korun.

Autor: mediafax

Komentáře

Čtěte také

Ropa je nejlevnější za poslední tři měsíce

Ropa je nejlevnější za poslední tři měsíce aktualizováno

Světové ceny ropy dnes výrazně klesly, americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) se tak dostala na tříměsíční minimum pod 43 dolarů za barel. Ceny tlačí dolů obavy… více

Mobilní web