WPB Capital může poskytovat standardní bankovní služby

17.1.2011 11:19   |  

WPB Capital, spořitelní družstvo, učinilo významný krok k získání plné bankovní licence, dokončilo implementaci bankovního systému Arbes OBS.

Investice do bankovního systému je součástí plánu družstva získat plnou bankovní licenci. „Termín podání žádosti zatím není stanoven, uvažujeme o tom ve střednědobém výhledu zhruba dvou tří let,“ uvedl Karel Pluhař, PR manažer WPB Capital.

Společnost může nyní díky bankovnímu systému Arbes OBS provozovat standardní bankovní produkty a služby jako jsou běžné účty, internetové bankovnictví nebo kontokorentní úvěry. Systém umožňuje také přístup klientů k účtům pomocí nejmodernějších kanálů vzdáleného bankovnictví, jako jsou internet a SMS Banking.

WPB Capital, spořitelní družstvo, působí na českém trhu od roku 1999. V loňském roce mělo 8000 klientů, bilanční suma překročila úroveň 4,5 miliardy korun a došlo k navýšení základního kapitálu na 380 milionů korun.

Autor: mediafax

Komentáře

Čtěte také

Jednání o transatlantické dohodě postupují plynule, ujišťuje Washington

Jednání o transatlantické dohodě postupují plynule, ujišťuje Washington

Domlouvání smlouvy o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy plynule postupují, řekl mluvčí šéfa Úřadu obchodního zmocněnce USA Michaela Fromana. Německý vicekancléř… více

Mobilní web