Wüstenrot prodává v Česku své pojišťovny, dlouhodobě prodělávají

Finanční skupina Wüstenrot plánuje v Česku prodat obě své pojišťovny. Dál se bude věnovat jen bankovním službám spojeným s bydlením. Jedna z pojišťoven Wüstenrot se v České republice specializuje na pojištění majetku, vozidel a cestovní pojištění, druhá na životní pojištění.

 Wüstenrot
21.4.2015 19:45   |  

„Mohu potvrdit, že se naše mateřská společnost (W&W) ve spolupráci s českým vedením finanční skupiny Wüstenrot rozhodla zahájit hledání strategického partnera, který odkoupí pojišťovací část naší skupiny. Tedy jak Wüstenrot pojišťovnu, tak Wüstenrot, životní pojišťovnu,“ řekl serveru iHned.cz generální ředitel skupiny Wüstenrot Pavel Vaněk.

Obě pojišťovny mají na trhu menší než jednoprocentní podíl a dlouhodobě prodělávají. Podle serveru ke konci roku 2013 jejich společná neuhrazená ztráta z minulých letech přesahovala 400 milionů korun. Pro jejich klienty se při změně majitele nic nezmění, podle zákona o pojišťovnictví musí smlouvy zůstat v platnosti.

Finanční skupina Wüstenrot, která vznikla v Německu, v Česku funguje od roku 1993. Patří jí mimo jiné stavební spořitelna a hypoteční banka.


Čtěte také:

Triglav v Česku mění majitele, povede jej exšéf České pojišťovny

Stavební spoření stále láká. Česko je počtem smluv třetí v Evropě

Pojišťovny: Povinné ručení letos zdraží v průměru o pět procent

Brand story: Wüstenrot - příběh jednoduché a silné myšlenky

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Pražský dopravní podnik chce zavést wi-fi ve stanicích metra

Pražský dopravní podnik chce zavést wi-fi ve stanicích metra

Pražský dopravní podnik (DPP) zamýšlí zavedení možnosti připojení k internetu prostřednictvím wi-fi ve stanicích a vestibulech metra. Připojení bude možné ve vybraných stanicích.… více

Mobilní web