Z české Banco Popolare bude Equa Bank

20.6.2011 18:00   |  

Fondu Anacap se konečně podařilo dokončit akvizici české pobočky Banco Popolare. Podle sdělení jeho zástupců mu už centrální banka udělila bankovní licenci. Anacap oznámil akvizici už v prosinci 2009, nicméně žádost o licenci u ČNB musel opakovat.

Banco Popolare se přejmenuje na Equa Bank, podle partnera Anacapu Petera Cartwrighta bude univerzální bankou, která bude obsluhovat retailové i podnikové klienty. Chystá investice do technologického zázemí banky.

Šéfem Equa Banky bude David Putts, který přichází z polské pojišťovny PZU. Dříve pracoval také v HSBC a Barclays. Anacap v Česku už vlastní nebankovního poskytovatele hypoték Credoma, globálně ovládá další dvě banky, a to britskou Aldermore bank a maltskou Mediterranean Bank.

Investory Anacapu jsou například Goldman Sachs, Allianz či Honeywell. Anacap za převzetí Banco Popolare, které je s aktivy 4,5 miliardy korun mezi nejmenšími tuzemskými bankami, zaplatil 47 milionů eur.

Všechny tři banky, které má Anacap v portfoliu, koupil v posledních dvou letech. Vhledem k tomu, že jde o fond, je pravděpodobné, že banku po zhodnocení investice prodá jinému zájemci.

Autor: Tereza Zavadilová

Komentáře

Čtěte také

Pentagon používá ke koordinaci jaderných sil 40 let starý počítač

Pentagon používá ke koordinaci jaderných sil 40 let starý počítač

Americké jaderné síly stále používají zastaralé diskety a počítačové systémy ze 70. let. Jejich údržba přitom americké daňové poplatníky vyjde každoročně na zhruba 61 miliard… více

Komerční prezentace
Mobilní web