Z české Banco Popolare bude Equa Bank

20.6.2011 18:00   |  

Fondu Anacap se konečně podařilo dokončit akvizici české pobočky Banco Popolare. Podle sdělení jeho zástupců mu už centrální banka udělila bankovní licenci. Anacap oznámil akvizici už v prosinci 2009, nicméně žádost o licenci u ČNB musel opakovat.

Banco Popolare se přejmenuje na Equa Bank, podle partnera Anacapu Petera Cartwrighta bude univerzální bankou, která bude obsluhovat retailové i podnikové klienty. Chystá investice do technologického zázemí banky.

Šéfem Equa Banky bude David Putts, který přichází z polské pojišťovny PZU. Dříve pracoval také v HSBC a Barclays. Anacap v Česku už vlastní nebankovního poskytovatele hypoték Credoma, globálně ovládá další dvě banky, a to britskou Aldermore bank a maltskou Mediterranean Bank.

Investory Anacapu jsou například Goldman Sachs, Allianz či Honeywell. Anacap za převzetí Banco Popolare, které je s aktivy 4,5 miliardy korun mezi nejmenšími tuzemskými bankami, zaplatil 47 milionů eur.

Všechny tři banky, které má Anacap v portfoliu, koupil v posledních dvou letech. Vhledem k tomu, že jde o fond, je pravděpodobné, že banku po zhodnocení investice prodá jinému zájemci.

Autor: Tereza Zavadilová

Komentáře

Čtěte také

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala aktualizováno

Jednání o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy v podstatě zkrachovala. Televizi ZDF to řekl německý vicekancléř a ministr hospodářství Sigmar Gabriel. Plánovaná… více

Mobilní web