Z KBC, belgické matky ČSOB, loni odtékaly vklady

Belgické bankovní ústavy KBC a Dexia Bank Belgium zaznamenaly v loňském roce zřetelný odliv vkladů. Je to zčásti znamení poklesu důvěry v tyto banky, protože z ostatních belgických bank vklady nemizely, napsal místní list De Tijd.

ilustrační foto
3.1.2012 9:20   |  

Z KBC, která je vlastníkem tuzemské Československé obchodní banky (ČSOB), vkladatelé loni v čistém vyjádření stáhli 1,4 miliardy eur (35,7 miliardy korun), což představuje 4,1 procenta jejích vkladů. Z belgické části Dexie, kterou belgická vláda loni kvůli potížím francouzsko-belgicko-lucemburské skupiny zestátnila, odplynulo 10,4 procenta všech vkladů.

Část vkladů se podle listu přesunula do belgických vládních dluhopisů. Belgická vláda vydala v prosinci úspěšnou emisi dluhopisů pro drobné investory v objemu 5,7 miliardy eur a většinu nákupů financovaly úspory střadatelů.


Čtěte také: Banky v Česku začaly stahovat peníze z trhu


Stahování vkladů od KBC a Dexie srovnává list s pozitivním vývojem u jiných místních bank. Vklady u BNP Paribas Fortis zůstaly loni zhruba beze změny, zatímco vklady u ING Belgium vzrostly o 8,5 procenta. Zvýšily se i depozita u menších hráčů na belgickém trhu jako Rabobank a Deutsche Bank.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Tykač by koupí OKD ovládl českou těžbu uhlí, varuje analytik

Tykač by koupí OKD ovládl českou těžbu uhlí, varuje analytik

Zájem finančníka Pavla Tykače o koupení černouhelné OKD dává logiku, shodují se analytici. Upozorňují především na Tykačovy dobré informace z oboru, které má díky své skupině… více

Komerční prezentace
Mobilní web