Z Poštovní spořitelny se možná stane Era

25.3.2011 7:50   |  

Z bankovního trhu možná zmizí známá značka. ČSOB podle informací deníku E15 zvažuje, že svou Poštovní spořitelnu přejmenuje na značku Era. To je zatím jen brand pro produkty Poštovní spořitelny. Důvěryhodný zdroj deníku E15 řekl, že si banka již zadala průzkum trhu, který má zjistit, jak by lidé změnu názvu přijali.

Mluvčí Poštovní spořitelny Denisa Salátková chystanou změnu názvu nepotvrdila. „Era je produktová řada, tak ji i prezentujeme. Uvidíme do budoucna, je to otázka toho, jaký bude mít značka Era úspěch mezi klienty,“ řekla Salátková.

Český bankovní trh zažil rebranding naposled před třemi lety, kdy se měnil název eBanky a jejích produktů na Raiffeisenbank. O rok dříve se Živnostenská banka přejmenovávala na UniCredit Bank. Změna značky však dosud vždy souvisela se změnou vlastníka banky.

Značka Poštovní spořitelna existuje od roku 1995, tehdy provozování bankovních služeb na poštách získala Investiční a Poštovní banka, kterou před deseti lety ovládla ČSOB. Poštovní spořitelna není samostatnou bankou, je pouze obchodní značkou ČSOB, která ji používá pro bankovní služby na poštách.

ČSOB představila značku Era loni v dubnu, nejprve pro běžný účet, postupně pod ni však převedla většinu produktů Poštovní spořitelny. Nyní ji mateřská banka také masivně propaguje, samostatně Era vystupuje jako sponzor kulturních akcí. Letos konkrétně jako partner Febiofestu, České miss či Živnostníka roku.

Poštovní spořitelna má přes dva miliony klientů a zhruba 3400 obchodních míst, což ji v českém retailu řadí na druhé místo za Českou spořitelnu.

Úvahy o změně názvu zřejmě souvisí se smlouvami o provozu bankovních služeb na pobočkách pošty. Ty se podle mluvčího pošty Iva Mravinace nyní přehodnocují. Podle platných smluv má ČSOB právo provozovat banku na poštovních přepážkách do roku 2017. Loni ale ministerstvo vnitra začalo tlačit na to, aby banka poště platila více než dosavadní jednu miliardu korun ročně.

Autor: Tereza Zavadilová

Komentáře

Čtěte také

Irák chce podpořit ceny ropy, hodlá však dál zvyšovat těžbu

Irák chce podpořit ceny ropy, hodlá však dál zvyšovat těžbu aktualizováno

Irák je odhodlán sehrát v rámci kartelu OPEC aktivní roli při podpoře cen ropy. Řekl to dnes tamní ministr ropného průmyslu Džabár Alí Luajbí. Dodal však, že jeho země bude… více

Mobilní web