Za poukázky od Le Cheque Déjeuner prý Sazka zaplatí včas

26.1.2011 12:45   |  

Pohledávka loterijní společnosti Sazka vůči společnosti Le Cheque Déjeuner není po lhůtě splatnosti a bude v příslušném termínu, tedy do 23. února 2011, uhrazena. Uvedl to mluvčí Sazky Zdeněk Zikmund. Le Cheque Déjeuner přihlásila pohledávku 4,4 milionu korun k návrhu na zahájení insolvenčního řízení se Sazkou včera. Městský soud v Praze dostal od společnosti Moranda návrh na zahájení insolvenčního řízení se Sazkou 17. ledna.

Finanční ředitel Le Cheque Déjeuner Martin Müller řekl, že pohledávka vznikla za nákup poukázek na benefitní programy. Řešení své pohledávky vůči Sazce podle něj firma předala po medializaci situace loterijní firmy své advokátní kanceláři. „Není to tak, že bychom nyní chtěli očerňovat Sazku,“ dodal. „Případnou další spoluprací se společností Le Cheque Déjeuner se budeme zabývat,“ podotkl Zikmund.

„K přihlášení pohledávky je oprávněn každý věřitel. Není podstatné, že konkrétní pohledávka ještě není po splatnosti. Pořadí, v jakém jednotliví věřitelé své pohledávky přihlásí, nemá vliv na jejich postavení v řízení,“ uvedl Jiří Markvart z advokátní kanceláře Ambruz & Dark.

Insolvenční zákon podle něj umožňuje věřitelům přihlašovat své pohledávky ještě před tím, než soud vůbec konstatuje, že je dlužník v úpadku. V usnesení o úpadku pak soud stanoví věřitelům lhůtu, ve které mají pohledávky přihlásit. Pokud by věřitel tuto lhůtu zmeškal, nebude jeho pohledávka v insolvenčním řízení uspokojena. Věřitelé, kteří přihlásí své pohledávky již ve fázi před zjištěním úpadku, pak nemusejí sledovat lhůtu pro přihlašování pohledávek a obávat se jejího zmeškání.

Insolvenční návrh na Sazku podal podnikatel Radovan Vítek. Sazka musí do 20 dnů ode dne doručení usnesení o zahájení řízení poslat soudu svoje vyjádření k tomuto návrhu. Musí také předložit celý seznam majetku včetně dlužníků a věřitelů i seznam svých zaměstnanců a listiny, které dokládají úpadek nebo hrozící úpadek.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Yahoo si kvůli hackerkém útoku vykoledovalo žalobu za nedbalost

Yahoo si kvůli hackerkém útoku vykoledovalo žalobu za nedbalost

Americká internetová společnost Yahoo čelí žalobě v důsledku útoku hackerů, při kterém jí byly ukradeny údaje týkající se minimálně 500 milionů uživatelských účtů. Žalobu podal… více

Mobilní web