Zajišťovny odepisují miliardy z katastrof

6.5.2011 8:38   |  

Zajišťovny už počítají účty, na kolik je přijdou náhrady škod z letošních přírodních katastrof v Japonsku a na Novém Zélandu.

Následky jsou již patrné v kvartálních výsledcích – velcí hráči mají ztráty. Druhá největší světová zajišťovna Swiss Re v prvním kvartále prodělala 665 milionů dolarů – loni přitom vydělala 158 milionů. Zajišťovna totiž hradila pojišťovnám škody z přírodních katastrof v hodnotě 2,3 miliardy dolarů. Celoroční rozpočet přitom počítal s jednou miliardou.

Jednička Munich Re zatím jen oznámila, že její kvartální výsledky budou „čistě negativní“. Jen za škody hlášené z Japonska má zaplatit 1,5 miliardy eur.

Vysokými nároky na plnění z katastrof trpí i pojišťovny. Švýcarská jednička Zurich Financial Services včera oznámila, že jí čtvrtletní profit klesl o třetinu na 647 milionů dolarů. Na náhradách škod z asijsko-pacifického regionu pojišťovna zaplatila půl miliardy dolarů. Největší pojistný makléř Aon Benfield odhadl, že pojistný a zajistný trh letos kvůli katastrofám přijde celkem o 53 miliard dolarů. Loni za celý rok tyto škody činily 41 miliard dolarů.

Autor: tzv

Komentáře

Čtěte také

Nord Stream II připraví Slováky o miliardy z tranzitních poplatků

Nord Stream II připraví Slováky o miliardy z tranzitních poplatků

Slovensko vyčíslilo, že přijde o 700 milionů eur ročně (téměř 19 miliard korun) z poplatků za tranzit ruského plynu, pokud namísto přes Ukrajinu budou Němci a Rusové přepravovat… více

Komerční prezentace
Mobilní web