Zakladatel Facebooku Zuckerberg chce darovat polovinu majetku charitě

9.12.2010 16:04   |  

Mladý miliardář a zakladatel sociální sítě Facebook Mark Zuckerberg se rozhodl, že minimálně polovinu svého majetku věnuje na charitativní účely. Jmění šestadvacetiletého Zuckerberga odhaduje časopis Forbes na 6,9 miliardy dolarů. Zuckerberg se tak připojí ke skupině The Giving Pledge (Darovací slib), kterou založili miliardář Warren Buffett a Bill Gates a jeho manželka Melinda. Informovala o tom CNN.

„Lidé čekají až na konec kariéry, aby vrátili, co získali. Ale proč čekat, když je toho třeba udělat tolik? S generací mladších, kteří vydělali na úspěchu svých společností, je pro mnoho z nás velkou příležitostí vrátit společnosti zpět část již dříve během našeho života a tak vidět dopad filantropického úsilí,“ vysvětlil Zuckerberg.

Kromě něj se ke skupině The Giving Pledge připojí investor Carl Icahn, finančník Michael Milken nebo Steve Case, zakladatel poskytovatele internetových služeb America Online (dnes pod názvem AOL).

Celkem se ke slibu věnovat větší část majetku charitě přihlásilo 57 jedinců či rodin. Mezi nimi David Rockefeller, zakladatel televize CNN Ted Turner, starosta New Yorku Michael Bloomberg nebo tvůrce ságy Hvězdných válek George Lucas.

Třetí nejbohatší muž světa Buffett oznámil již v roce 2006, že 99 procent svého majetku věnuje charitě. Když se ho CNN ptala, proč nenechá peníze svým dětem, odpověděl, že americký sen si musí každý splnit sám. A taky je prý nechce zkazit.

Původně byl Giving Pledge pouze americkou záležitostí, Buffett a druhý největší boháč světa Gates se však do něj snaží zapojit celý svět. Na podzim vyrazili získávat miliardáře do Číny.

Autor: haj, čtk

Komentáře

Čtěte také

Merkelová gratulovala Česku k nízké nezaměstnanosti, jde prý o úspěšný stát

Merkelová gratulovala Česku k nízké nezaměstnanosti, jde prý o úspěšný stát Fotogalerie

Německá kancléřka Angela Merkelová přiletěla do Prahy a setkala se s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD). S ním se shodla, že Česko i Německo mají velmi dobré vzájemné vztahy,… více

Mobilní web