Zaměstnanci Deutsche Bank čelí obžalobě kvůli daňovým podvodům

Německá prokuratura obžalovala sedm současných a jednoho bývalého zaměstnance společnosti Deutsche Bank za údajné daňové podvody související s obchodováním s emisními povolenkami. Způsobené škody prokuratura odhaduje na 220 milionů eur (šest miliard korun).

 Vyšetřování v Deutsche Bank
13.8.2015 12:50   |  

Obvinění se prý podíleli na takzvaných karuselových podvodech. Při těch se nakupují emisní povolenky v jiné členské zemi Evropské unie bez zaplacení daně z přidané hodnoty. Povolenky následně projdou řetězcem firem, poslední z nich je prodá zpět do zahraničí a požaduje po státu vrácení daně, která nebyla nikdy zaplacena.

Evropský policejní úřadu (Europol) podle agentury Reuters odhaduje, že takovéto podvody stály od roku 2008 daňové poplatníky více než pět miliard eur (více než 135 miliard korun).

Pětileté vyšetřování

Prokuratura případ zahrnující zaměstnance Deutsche Bank vyšetřuje už od roku 2010, největší německá banka prý při vyšetřování spolupracuje. „Naše vyšetřování případu kolem oxidu uhličitého pokračuje,“ uvedla dnes Deutsche Bank. „S úřady spolupracujeme,“ dodala.

Obvinění jsou podle prokuratury ve věku 33 až 64 let. Jsou mezi nimi dva manažeři, obchodník s komoditami, zaměstnanec daňového oddělení a bývalý manažer z oddělení pro obchodování s emisními povolenkami.


Čtěte také:

Americké úřady vyšetřují transakce ruských klientů Deutsche Bank

Deutsche Bank doplatila na soudní spory. Čtvrtletní zisk klesl na polovinu

Deutsche Bank zaplatí za manipulaci s úroky 2,5 miliardy dolarů

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Jednání o transatlantické dohodě postupují plynule, ujišťuje Washington

Jednání o transatlantické dohodě postupují plynule, ujišťuje Washington

Domlouvání smlouvy o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy plynule postupují, řekl mluvčí šéfa Úřadu obchodního zmocněnce USA Michaela Fromana. Německý vicekancléř… více

Mobilní web