Zaměstnankyně Raiffeisenbank zřejmě diskutovala pod pseudonymem

19.5.2010 17:35   |  

Pracovnice Raiffeisenbank se v internetové diskuzi serveru Měšec.cz patrně snažila zmírnit rozhořčení některých klientů banky, když na stránku umístila příspěvek pod pseudonymem Lucie Jemná. V něm popisuje své pozitivní zkušenosti s bankou – nevšimla si ale, že server mimo jiné ukládá informaci o síti, ze které byl příspěvek zadaný. V tomto případě se tak stalo z firemního serveru eBanky, kterou Raiffeisenbank před časem pohltila. Na skutečnost jako první upozornil internetový server Lupa.cz.

Klienti Raiffeisenbank v diskuzi reagují na nedávné kroky banky, která se rozhodla upravit ceník svých služeb. Klientům sice nový o dvě strany delší sazebník poskytla, odmítla v něm ale vyznačit změny anebo vydat jeho stručnou verzi.

„Banka posílá nové všeobecné podmínky, nijak nezmiňuje, co se přesně mění, a než bych porovnával asi pětadvacet stran psaných mrňavým písmem, to už si rychleji zařídím účet někde jinde,“ napsal na svém blogu šéf internetových médií vydavatelství CPress Media Marek Lutonský. Jak dále uvedl, banka podle jeho zjištění stručnou verzi změn vydala, klientům ji ale nechce ze strategických důvodů dát k dispozici.

Raiffeisenbank přitom řešila stejné stížnosti už před rokem. Tiskový mluvčí Raiffeisenbank Tomáš Kofroň tehdy přiznal, že by banka mohla pro příště přehlednou verzi změn u jednotlivých poplatků vydat. Ovšem ani po roce se tak nestalo.

Komentáře

Čtěte také

Dušan Šrámek: Babišův celní hazard

Dušan Šrámek: Babišův celní hazard

Ministr financí Andrej Babiš chce, aby celníci mohli vyšetřovat daňové trestné činy. To dnes může jen policie. Dále by se měla Celní správě rozšířit pravomoc na prověřování… více

Mobilní web