Že máme zájem o ČSOB? Nesmysl, tvrdí Poláci

23.9.2010 14:40   |  

Největší polská banka PKO popírá, že by měla zájem koupit českou jedničku z pohledu aktiv ČSOB. PKO sice plánuje koupit jiné finanční ústavy v zahraničí, její šéf Zbigniew Jagiello ale dnes podle agentury ČTK odmítl informace listu Puls Biznesu, že by banka měla zájem o koupi ČSOB od její belgické matky KBC.

„Moc mě ta informace pobavila,“ okomentoval Jagiello spekulace Pulsu Biznesu o možném zájmu PKO BP o ČSOB. „Ta informace je taková, jako když si voják Švejk vymýšlel různé historky o hrdinských činech. Gratuluji k velké literární odvaze,“ řekl ironicky Jagiello.

Podle Pulsu Biznesu PKO BP zvažuje, že nabídku na koupi ČSOB podá společně s největší polskou pojišťovnou PZU. „Pak bude KBC moci vyjít z celého byznysu a získat prémii za obě části,“ citoval Puls Biznesu osobu blízkou vedení PKO BP. ČSOB na českém trhu poskytuje bankovní i pojišťovací služby.

PKO BP, jejíž hodnota je oceňována na 51 miliard zlotých (315,7 miliardy korun), se nedávno neúspěšně ucházela o 70 procent akcií banky Bank Zachodni WBK, které prodávala společnost Allied Irish Banks. Podle agentury Reuters dostalo vedení banky od akcionářů „zelenou“ k případným dalším akvizicím. Jagiello říká, že PKO BP hledá možnosti investic také v středoevropském regionu, ale koupi ČSOB neplánuje.

PKO BP v letošním prvním pololetí zvýšila čistý zisk o 31 procent na 1,5 miliardy zlotých.

ČSOB, která je předním hráčem na trhu finančních služeb v ČR, plánuje v letošním roce vstoupit na pražskou burzu. Vlastník ČSOB, belgická bankovní skupina KBC, již dříve oznámil, že uvede na pražský trh 30 až 40 procent akcií české banky. V této souvislosti se ale objevily spekulace, že je možné, že KBC banku nebo její části prodá přímo.

Autor: jih, čtk

Komentáře

Čtěte také

Šašek provokuje: Přidat učitelům? Jistě, ale také přidat práci

Šašek provokuje: Přidat učitelům? Jistě, ale také přidat práci

Vláda včera schválila zvýšení platů učitelům, čímž splnila to, oč se snaží nejvíce – nahnat si před nadcházejícími volbami preference. K tomu jí můžeme všichni pogratulovat stejně… více

Mobilní web