Zisk americké banky Morgan Stanley klesl skoro o polovinu

21.4.2011 15:02   |  

Americká investiční banka Morgan Stanley hospodařila v prvním čtvrtletí s čistým ziskem 736 milionů dolarů (asi 12,3 miliardy korun), což je meziroční propad skoro o 50 procent.

Čtvrtletní výnosy klesly o 16 procent na 7,64 miliardy dolarů (asi 127,2 miliardy korun). Za nižším ziskem jsou slabší výnosy z investic s pevným výnosem, trh ale s poklesem zisku počítal.

Na jednu akcii tak připadá zisk 50 centů, což je pokles proti 99 centům před rokem. Akcie banky ale na výsledek reagovaly růstem o více než tři procenta.

Výnosy z investic s pevným výnosem v posledních měsících klesaly na celé Wall Street, na každou banku ale doléhaly jinak. Zčásti to byla reakce na mimořádně dobré první čtvrtletí loňského roku. V případě Morgan Stanleyse výnosy snížily asi o třetinu. Do investic s pevným výnosem patří i měny či komodity.

Relativně mnohem lépe si v minulém čtvrtletí vedla jiná americká banka JPMorgan Chase & Co. Té se sice výnosy z investic s pevným výnosem snížily také, pokles ale činil jen asi čtyři procenta.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Olympijský výbor Rusko z Ria nevyloučil, rozhodovat budou svazy

Olympijský výbor Rusko z Ria nevyloučil, rozhodovat budou svazy

Mezinárodní olympijský výbor Rusko z her v Riu de Janeiro kvůli rozsáhlé dopingové aféře nevyloučil. Rozhodnutí o účasti ruských sportovců na olympiádě ponechá na federacích… více

Mobilní web