Zisk americké banky Morgan Stanley klesl skoro o polovinu

21.4.2011 15:02   |  

Americká investiční banka Morgan Stanley hospodařila v prvním čtvrtletí s čistým ziskem 736 milionů dolarů (asi 12,3 miliardy korun), což je meziroční propad skoro o 50 procent.

Čtvrtletní výnosy klesly o 16 procent na 7,64 miliardy dolarů (asi 127,2 miliardy korun). Za nižším ziskem jsou slabší výnosy z investic s pevným výnosem, trh ale s poklesem zisku počítal.

Na jednu akcii tak připadá zisk 50 centů, což je pokles proti 99 centům před rokem. Akcie banky ale na výsledek reagovaly růstem o více než tři procenta.

Výnosy z investic s pevným výnosem v posledních měsících klesaly na celé Wall Street, na každou banku ale doléhaly jinak. Zčásti to byla reakce na mimořádně dobré první čtvrtletí loňského roku. V případě Morgan Stanleyse výnosy snížily asi o třetinu. Do investic s pevným výnosem patří i měny či komodity.

Relativně mnohem lépe si v minulém čtvrtletí vedla jiná americká banka JPMorgan Chase & Co. Té se sice výnosy z investic s pevným výnosem snížily také, pokles ale činil jen asi čtyři procenta.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Shell omezil investice do fotovoltaiky. Musí prý zjistit, jak na ní vydělat

Shell omezil investice do fotovoltaiky. Musí prý zjistit, jak na ní vydělat

Ropná společnost Royal Dutch Shell omezí investice do solární energetiky, dokud nebude dostatečně zisková. Prohlásil to generální ředitel Ben van Beurden. Na jednání s akcionáři… více

Komerční prezentace
Mobilní web