Zisk banky Goldman Sachs kvůli nákladům na spory klesl o polovinu

Americké bance Goldman Sach klesl ve druhém čtvrtletí zisk o více než polovinu. Důvodem byly náklady na právní spory a slabší příjmy z obchodování s dluhopisy. Čistý zisk se snížil na 916 milionů dolarů, což je 22,8 miliardy korun z loňských srovnatelných 1,95 miliardy dolarů.

 Centrála Goldman Sachs v New Yorku,
16.7.2015 14:38   |  

Příjmy klesly o jedno procento na 9,07 miliardy USD. Analytici v anketě agentury Reuters ale v průměru čekali propad příjmů až na 8,74 miliardy dolarů.

Příjmy z obchodování s cennými papíry s pevným výnosem, měnami a komoditami klesly o 28 procent na 1,6 miliardy dolarů. Příjmy z upisování cenných papírů naopak o devět procent vzrostly, příjmy divize investičního bankovnictví se zvýšily o 13 procent.

Goldman ve čtvrtletí kvůli právním sporům souvisejícím s hypotékami a dalším řízením s regulátory zvýšil rezervy o 1,45 miliardy USD. Zisk na akcii se kvůli tomu snížil o 2,77 dolaru.

Čtěte také:

„Padouch“ Fuld se vrací. Exšéf Lehman Brothers má nový byznys

Byznys s bitcoiny chytá druhý dech. Investuje do něj banka Goldman Sachs

Zisk Goldman Sachs ve čtvrtletí klesl, i kvůli dluhopisům

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Další měsíční rekord. Kartel OPEC dál chrlí na trhy ropu bez limitů

Další měsíční rekord. Kartel OPEC dál chrlí na trhy ropu bez limitů

Těžba ropy v rámci Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) v srpnu stoupla o 40 tisíc barelů denně a dostala se na rekordních 33,50 milionu barelů denně. Přispěl k tomu nárůst… více

Mobilní web