Zisk banky JPMorgan klesl o čtvrtinu

13.1.2012 17:03   |  

Čistý zisk americké banky JPMorgan Chase & Co ve čtvrtém čtvrtletí meziročně klesl o 23 procent na 3,7 miliardy dolarů (zhruba 73,5 miliardy korun) kvůli negativním důsledkům dluhové krize v Evropě. Banka ale zároveň upozornila na stoupající zájem o půjčky.

„S pokračujícím oživením ekonomiky s potěšením pozorujeme známky zlepšující se poptávky po půjčkách i kvality úvěrů,“ uvedl generální ředitel společnosti Jamie Dimon.

Čtvrtletní výsledky banky byly podle agentury Reuters v souladu s očekáváním analytiků. Dluhová krize v Evropě vedla k poklesu objemu obchodů s cennými papíry i počtu dohod o fúzích či akvizicích.

Analytici upozorňují i na rizika plynoucí z investičního bankovnictví a vývoje hypotečních úvěrů. Akcie JPMorgan během ranního obchodování na burze v New Yorku klesly o 3,4 procenta, dvojnásobně více než souhrnný bankovní index KBW.

Vývoj akcií JPMorgan za posledních 12 měsíců

JPMorgan je první velkou americkou bankou, která oznámila čtvrtletní výsledky hospodaření. Její zprávy jsou pozorně sledované, protože má rozsáhlé napojení na spotřebitelské finance a také na investiční bankovnictví.

Autor: čtk, vrb

Komentáře

Čtěte také

Home Credit se vrací do černých čísel, díky Asii má zisk 1,6 miliardy

Home Credit se vrací do černých čísel, díky Asii má zisk 1,6 miliardy

Skupina Home Credit v letošním prvním pololetí vytvořila zisk 59,3 milionu eur (1,6 miliardy korun), o rok dříve vykázala ztrátu 90 milionů eur (2,43 miliardy korun). Tahounem… více

Mobilní web