Zisk banky UniCredit spadl o 70 procent

3.8.2010 17:22   |  

Největší italská banka UniCredit vytvořila ve druhém čtvrtletí čistý zisk 148 milionů eur. To je meziroční propad o 70 procent a je to horší výsledek, než čekal trh. Bance klesl zisk z obchodování a byla nucena vytvořit rezervy na ztrátové úvěry v objemu 1,72 miliardy eur. Akcie banky v Miláně poklesly po oznámení o 3,5 procenta.

Analytici v anketě agentury Reuters v průměru očekávali, že zisk ve čtvrtletí klesne pouze na 251 milionů eur. Akcie banky spadly asi o 2,7 procenta na zhruba 2,16 eura.

Současnou strategií banky, kterou vede šéf Alessandro Profumo, je odprodej strategických aktiv, včetně divize Pionoor Global Asset Management, a snížení nákladů, aby banka byla finančně silnější. Italská banka, která získala v lednu čtyři miliardy eur úpisem nových akcií, prošla úspěšně zátěžovými testy velkých evropských bank.

UniCredit je největší bankou v zemích střední a východní Evropy a působí i v České republice. Kořeny banky sahají do 15. století, kdy působila jako zastavárna v Boloni.

Autor: prh

Komentáře

Čtěte také

Průzkumníci loni objevili nejméně nových zásob ropy za 70 let

Průzkumníci loni objevili nejméně nových zásob ropy za 70 let

Průzkumníci v loňském roce objevili jen 2,7 miliard barelů nových zásob konvenční ropy, což je nejnižší údaj od roku 1947. Údaj za loňský rok rovněž představuje pouhou desetinu… více

Mobilní web