Zisk banky UniCredit spadl o 70 procent

3.8.2010 17:22   |  

Největší italská banka UniCredit vytvořila ve druhém čtvrtletí čistý zisk 148 milionů eur. To je meziroční propad o 70 procent a je to horší výsledek, než čekal trh. Bance klesl zisk z obchodování a byla nucena vytvořit rezervy na ztrátové úvěry v objemu 1,72 miliardy eur. Akcie banky v Miláně poklesly po oznámení o 3,5 procenta.

Analytici v anketě agentury Reuters v průměru očekávali, že zisk ve čtvrtletí klesne pouze na 251 milionů eur. Akcie banky spadly asi o 2,7 procenta na zhruba 2,16 eura.

Současnou strategií banky, kterou vede šéf Alessandro Profumo, je odprodej strategických aktiv, včetně divize Pionoor Global Asset Management, a snížení nákladů, aby banka byla finančně silnější. Italská banka, která získala v lednu čtyři miliardy eur úpisem nových akcií, prošla úspěšně zátěžovými testy velkých evropských bank.

UniCredit je největší bankou v zemích střední a východní Evropy a působí i v České republice. Kořeny banky sahají do 15. století, kdy působila jako zastavárna v Boloni.

Autor: prh

Komentáře

Čtěte také

Ropa je nejlevnější za poslední tři měsíce

Ropa je nejlevnější za poslední tři měsíce aktualizováno

Světové ceny ropy dnes výrazně klesly, americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) se tak dostala na tříměsíční minimum pod 43 dolarů za barel. Ceny tlačí dolů obavy… více

Mobilní web