Zisk BNP Paribas vzrostl o třetinu

18.2.2011 11:26   |  

BNP Paribas nenaplnila očekávání analytiků. Musela přecenit svůj podíl ve francouzské pojišťovně AXA a odepsat 534 milionů eur (téměř třináct miliard korun). Akcie pojišťovny byly loni velmi volatilní a často se obchodovaly pod cenou, kterou za ně BNP Paribas zaplatila.

Podle tržní kapitalizace největší francouzská banka vykázala za čtvrté čtvrtletí čistý zisk 1,55 miliardy eur, meziročně o čtrnáct procent více. Analytici však předpokládali zisk 1,71 miliardy eur.
Výsledky mohly řadu investorů, po silných výsledcích konkurenční Société Générale (SG), zklamat. SG za čtvrtý kvartál vykázala meziroční nárůst zisku o tři sta procent na 874 milionů eur.

Za celý loňský rok vykázala skupina BNP růst tržeb o 9,2 procenta na 43,9 miliardy eur, čistý zisk se zvýšil o 34,5 procenta na 7,83 miliardy eur. Zisk na akcii rostl o 21 procent na 6,33 eura. Navrhovaná dividenda 2,1 eura tak představuje dividendový výnos 3,5 procenta.

Bance se podařilo do skupiny úspěšně integrovat předloni zakoupený belgický finanční dům Fortis. Náklady spojené s integrací aktualizovala na 1,65 miliardy z původně odhadovaných 1,3 miliardy eur.
BNP Paribas nadále očekává růst nákladových úspor a předpokládá, že synergie by v příštím roce měly dosáhnout 1,2 miliardy z původně očekávaných 900 milionů eur.

Autor: Zdeněk Pečený

Komentáře

Čtěte také

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru Fotogalerie

Čína dnes uvedla do provozu největší teleskop na světě, který bude sloužit k výzkumu vesmíru, včetně pátrání po případných mimozemských civilizacích. Obrovské zařízení s talířovou… více

Mobilní web