České pojišťovně klesl zisk na 3,2 miliardy korun

13.8.2010 19:26   |  

Česká pojišťovna v prvním pololetí letošního roku vykázala zisk ve výši 3,2 miliardy korun, což je o 0,3 miliardy korun méně než ve stejném období minulého roku. Celkové předepsané pojistné podle metodiky České asociace pojišťoven přesáhlo 18,3 miliardy korun.

„Na pozitivním výsledku hospodaření se projevily snížené náklady firmy a zejména pak výnosy z investic plynoucí z oživení finančních trhů,“ vysvětlil výkonný ředitel České pojišťovny Pavel Řehák. „Na meziroční pokles předepsaného pojistného měly vliv dva zásadní faktory – opuštění trhu pojištění finančních rizik spojených se spotřebitelskými úvěry a pokračující pokles trhu automobilů,“ dodal Řehák.

Předepsané pojistné neživotního pojištění dosáhlo v prvním pololetí 11,8 miliardy korun. Největší meziroční nárůst vykázalo především pojištění velkých rizik (o sedm procent). Na druhém místě se pak umístilo pojištění staveb (o pět procent). „Zajímavostí je také pokračující trend vysokého zájmu o pojištění domácích zvířat s 35procentním růstem,“ uvedla pojišťovna.

Autor: mediafax

Komentáře

Čtěte také

Akcie evropských aerolinek se hroutí kvůli obávám z terorismu

Akcie evropských aerolinek se hroutí kvůli obávám z terorismu

Nejlevněji za poslední tři až čtyři roky se daly začátkem tohoto týdne koupit akcie velkých evropských leteckých přepravců. Investoři hromadně prodávali v obavách, že byznys… více

Mobilní web