Zisk Deutsche Bank blízko rekordu, stoupl o 20 procent

28.4.2011 9:26   |  

Největší německé bance Deutsche Bank stoupl v prvním čtvrtletí čistý zisk o téměř pětinu a ocitl se blízko rekordu. Bance pomohlo oživení v divizi investičního bankovnictví po krizi a rozšíření aktivit v oblasti drobného bankovnictví a správy majetku. Čistý zisk se zvýšil o 20 procent na 2,13 miliardy eur (51,3 miliardy korun).

Výsledky výrazně překonaly odhady analytiků dotazovaných agenturou Reuters, kteří čekali zisk jen 1,82 miliardy eur. Byl také druhý nejvyšší v historii banky. Rekordní zisk 2,13 miliardy vykázala banka v prvním čtvrtletí 2007.

Celkové čisté příjmy stouply o 16 procent na 10,47 miliardy eur. Příjmy podpořily loňské akvizice. Deutsche Bank mimo jiné převzala soukromou banku Sal Oppenheim, Postbank a od ABN Amro koupila aktivity v oblasti komerčního bankovnictví v Nizozemsku.

Rezervy na ztrátové úvěry, což je důležitý ukazatel vlivu ekonomické situace na podnikání banky, stouply o 42 procent na 373 milionů eur. Růst však způsobilo hlavně převzetí Postbank. Bez zahrnutí této akvizice špatné úvěry klesly o 37 procent, napsaly agentury AP a Reuters.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Americká vláda začala hájit daňové kličky Applu v EU

Americká vláda začala hájit daňové kličky Applu v EU

Ministerstvo financí Spojených států ve svém včerejším prohlášení vyslalo varování Evropské komisi. Američanům vadí současná kauza, ve které orgány Evropské unie vyšetřují možné… více

Mobilní web