Zisk Deutsche Bank blízko rekordu, stoupl o 20 procent

28.4.2011 9:26   |  

Největší německé bance Deutsche Bank stoupl v prvním čtvrtletí čistý zisk o téměř pětinu a ocitl se blízko rekordu. Bance pomohlo oživení v divizi investičního bankovnictví po krizi a rozšíření aktivit v oblasti drobného bankovnictví a správy majetku. Čistý zisk se zvýšil o 20 procent na 2,13 miliardy eur (51,3 miliardy korun).

Výsledky výrazně překonaly odhady analytiků dotazovaných agenturou Reuters, kteří čekali zisk jen 1,82 miliardy eur. Byl také druhý nejvyšší v historii banky. Rekordní zisk 2,13 miliardy vykázala banka v prvním čtvrtletí 2007.

Celkové čisté příjmy stouply o 16 procent na 10,47 miliardy eur. Příjmy podpořily loňské akvizice. Deutsche Bank mimo jiné převzala soukromou banku Sal Oppenheim, Postbank a od ABN Amro koupila aktivity v oblasti komerčního bankovnictví v Nizozemsku.

Rezervy na ztrátové úvěry, což je důležitý ukazatel vlivu ekonomické situace na podnikání banky, stouply o 42 procent na 373 milionů eur. Růst však způsobilo hlavně převzetí Postbank. Bez zahrnutí této akvizice špatné úvěry klesly o 37 procent, napsaly agentury AP a Reuters.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Italové dopadli druhého nejhledanějšího člena mafie

Italové dopadli druhého nejhledanějšího člena mafie

Italská policie dnes zatkla druhého nejhledanějšího člena mafie Ernesta Fazzalariho, který se 20 let skrýval. Nyní šestačtyřicetiletý Fazzalari byl významným členem kalábrijské… více

Komerční prezentace
Mobilní web