Zisk Deutsche bank zachránili drobní klienti

27.7.2010 11:18   |  

Největší německá banka Deutsche Bank ve druhém čtvrtletí 2010 meziročně zvýšila čistý zisk o 6,4 procenta na 1,16 miliardy eur, navzdory poklesu výnosů. Výsledky tak překonal konsensus agentury Bloomberg, který počítal s čistým ziskem 1,05 miliardy eur.

Podle hodnocení analytiků ziskovost banky zachránili retailoví klienti a jejich transakce, čímž vyvážily horší zisky divizi obchodování. Celkové výnosy peněžního domu klesly na 7,2 miliardy eur ze 7,9 miliardy před rokem. Hrubý zisk dosáhl 1,52 miliardy eur. Mírně tak zaostal za očekáváním analytiků, kteří jej podle agentury Reuters odhadovali v průměru na 1,57 miliardy eur. Důvodem horších dat je podle vyjádření vedení Deutsche bank nejistotou investorů a výkyvy na finančních trzích.

Analytici si všímají toho, že nadnárodní konkurenti Deutsche bank, jako Credit Suisse, Goldman Sachs, či Citigroup, nebo JPMorgan zaostaly svými hospodářskými výsledky divize tradingu ve druhém čtvrtletí 2010 o 34 procent za daty z prvního čtvrtletí. Deutsche bank ovšem zaostala jen o 27 procent. Bance se podařilo snížit rezervy na úvěrové ztráty na 243 milionů eur z miliardy eur před rokem, což výrazně přispělo k nárůstu zisku.

Vedení banky má za cíl zdvojnásobení zisku před zdaněním na hodnotu 10 miliard eur do roku 2011. A klíčem k naplnění těchto představ má být divize investičního bankovnictví a Asijské aktivity Deutsche bank.

Autor: Pavel Daniel

Komentáře

Čtěte také

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Astronomové doslova "za humny" Sluneční soustavy objevili planetu přibližně o hmotnosti Země, která obíhá kolem své hvězdy Proxima Centauri v takzvané obyvatelné zóně, a na které… více

Mobilní web