Zisk finanční firmy AXA díky prodeji majetku stoupl čtyřnásobně

4.8.2011 8:39   |  

Čistý zisk francouzské finanční společnosti AXA stoupl za šest měsíců letošního roku čtyřnásobně. Výsledky, které překonaly odhady analytiků, podpořil mimořádný zisk z prodeje majetku. Čistý zisk za šest měsíců do konce června vzrostl na 3,999 miliardy eur (97 miliard korun) z loňských srovnatelných 944 milionů eur. AXA je druhou největší pojišťovnou v Evropě a působí i v České republice.

Výsledky podpořil mimořádný zisk 1,44 miliardy eur z prodeje podílu v čínské pojišťovně Taikang Life a operací v Austrálii a na Novém Zélandu. Loňské výsledky rovněž snížila mimořádná ztráta 1,478 miliardy eur. Analytici dotazovaní agenturou Reuters očekávali v průměru za pololetí zisk 3,588 miliardy eur.

Očištěný zisk se zvýšil o 11 procent na 2,22 miliardy eur. K růstu pomohla hlavně divize pojištění majetku a škod. Analytici očekávali očištěný zisk 2,187 miliardy eur. Příjmy se snížily o pět procent na 46,836 miliard eur kvůli poklesu příjmů ze životního pojištění a spoření.

AXA dodala, že kvůli ztrátám z řeckých vládních obligací bude muset zaúčtovat mimořádné odpisy 92 milionů eur. Společnost neposkytla výhled na zbývající část roku. Generální ředitel Henri de Castries pouze dodal, že začátek roku byl dobrý a firmě by se mělo podařit splnit její cíle. V květnu pojišťovna vyjádřila přesvědčení, že by její zisk měl letos růst.AXA v Česku působí prostřednictvím penzijního fondu, životní pojišťovny, pojišťovny se zaměřením na neživotní pojištění, investiční společnosti a banky.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Luxus netáhne, firma Michaely Bakala opět skončila ve ztrátě

Luxus netáhne, firma Michaely Bakala opět skončila ve ztrátě Fotogalerie

Hospodaření společnosti Luxury Brand Management podnikatelky Michaely Bakala, která v centru Prahy provozuje butiky s luxusním zbožím, skončilo loni ztrátou 153 milionů korun. V… více

Mobilní web