Zisk Generali loni posílil o 40 procent

20.5.2011 19:46   |  

Česká pobočka italské pojišťovny Generali hospodařila v roce 2010 se ziskem 743 milionů korun, což znamená navýšení o 40 procent oproti roku 2009. Vyplývá to z dnes zveřejněných auditovaných výsledků.

Předepsané pojistné životního pojištění zaznamenalo růst o 9,7 procenta na 2,84 miliardy korun. S tržním podílem čtyři procenta patří Generali mezi desítku nejsilnějších společnosti na trhu, které nabízejí tento druh pojištění.

„Generali dokázala ve skvělé hospodářské kondici překonat výrazné dopady doznívající ekonomické recese, která teprve v loňském roce významně ovlivnila český pojistný trh. Současně je potřeba zmínit i nevídaný počet přírodních katastrof, s jejichž následky jsme se museli v loňském roce vyrovnat,“ okomentoval výsledky hospodaření generální ředitel a člen představenstva pojišťovny Generali Petr Kopecký.

Tržní podíl 7,6 procenta řadí Generali na čtvrtou příčku mezi největšími pojišťovnami v oblasti neživotního pojištění s předepsaným pojistným ve výši 6,11 miliardy korun. S tržním podílem 12,1 procenta v podnikatelském pojištění je Generali třetí nejsilnější pojišťovnou na trhu.


Dále čtěte:

Kellnerovi se v Rusku rýsuje životní obchod

Generali ve čtvrtletí zvýší zisk, o společném podniku s PPF nerozhodla


Vlastní kapitál pojišťovny Generali k na konci loňského roku dosáhl 2,5 miliardy korun. Bilanční suma se ke stejnému datu zvýšila o více než jednu miliardu na 19,3 miliardy korun. Proti technickým rezervám v celkové výši 13,7 miliardy korun stojí kapitálové investice přesahující hodnotu 17,5 miliardy korun.

Ke 31. prosinci 2010 spravovala pojišťovna Generali přes 1,484 milionu pojistných smluv s kmenovým pojistným 9,1 miliardy korun.

Italská pojišťovna nyní zvažuje vstup na ruský trh, kde možná vytvoří společný podnik s druhou největší ruskou bankou VTB. Prostřednictvím podniku Generali PPF Holding by se na tomto obchodu podílela i finanční skupina PPF podnikatele Petra Kellnera.

Autor: mediafax, bru

Komentáře

Čtěte také

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru Fotogalerie

Čína dnes uvedla do provozu největší teleskop na světě, který bude sloužit k výzkumu vesmíru, včetně pátrání po případných mimozemských civilizacích. Obrovské zařízení s talířovou… více

Mobilní web