Zisk Goldman Sachs se propadl na 613 milionů dolarů

20.7.2010 15:27   |  

Zisk finanční skupiny Goldman Sachs ve druhém čtvrtletí letošního roku poklesl na 613 milionů dolarů. Ve stejném období loni banka vykázala zisk ve výši 3,44 miliardy dolarů. Akcie banky po oznámení poklesly před zahájením obchodování o více než tři procenta.

Zisk banky se ve druhém čtvrtletí snížil na 78 centů na akcii, ve srovnatelném období loňského roku přitom banka vydělala 4,93 dolaru na akcii. Od počátku roku akcie Goldman Sachs odepsaly 14 procent.

„Prostředí na trhu bylo v průběhu druhého čtvrtletí výrazně obtížnější a charakterizované celkové nižší aktivitou v našem odvětví,“ uvedl šéf banky Lloyd Blankfein.

Na poklesu zisku se podepsalo zejména uhrazení pokuty americké Komisi pro cenné papíry ve výši 550 milionů dolarů, ale i loňské zavedení zdanění bankovních bonusů ve Velké Británii ve výši 600 milionů dolarů. Bez započítání těchto dvou položek by banka dosáhla zisku 2, 75 dolarů na akcii, i tak by to byl nejslabší zisk od čtvrtého čtvrtletí roku 2008.

Autor: prh

Komentáře

Čtěte také

Merkelová gratulovala Česku k nízké nezaměstnanosti, jde prý o úspěšný stát

Merkelová gratulovala Česku k nízké nezaměstnanosti, jde prý o úspěšný stát Fotogalerie

Německá kancléřka Angela Merkelová přiletěla do Prahy a setkala se s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD). S ním se shodla, že Česko i Německo mají velmi dobré vzájemné vztahy,… více

Mobilní web