Zisk Goldman Sachs ve čtvrtletí klesl, i kvůli dluhopisům

Americká investiční banka Goldman Sachs snížila čistý zisk ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku o sedm procent na 2,17 miliardy dolarů (52 miliard korun). Na čtvrtletním hospodaření se projevil nižší příjem v investičním bankovnictví, ale i nečekaná prosincová nestabilita na trhu, která zasáhla příjem divize obchodující s dluhopisy, měnami a komoditami.

 Centrála Goldman Sachs v New Yorku,
16.1.2015 14:40   |  

Příjem této divize za celé čtvrtletí klesl o 29 procent na 1,22 miliardy dolarů. Příjem z investičního bankovnictví se oproti předloňskému poslednímu kvartálu snížil o 16 procent na 1,44 miliardy dolarů. Nadměrná kolísavost v prosinci odradila mnoho investorů od dalších transakcí a zasáhla mnoho firem, s jejichž akciemi se obchoduje na Wall Street.

Obchodování s cennými papíry s pevným výnosem, jako jsou dluhopisy, je pod tlakem už několik čtvrtletí, mimo jiné kvůli zpřísnění kapitálových pravidel po finanční krizi a slabému objemu obchodů.

Komentátor agentury Reuters Antony Currie ve čtvrtek upozornil, že na nadměrnou volatilitu na trzích a její dopad na celkové příjmy upozornily i tři největší banky v USA JPMorgan, Bank of America a Citigroup, které kvartální výsledky zveřejnily dříve v tomto týdnu. Z velkých amerických bank, které už zveřejnily čtvrtletní výsledky, vykázala nárůst zisku jenom Wells Fargo & Company, především proto, že se více zaměřuje na osobní a firemní bankovnictví, podotkl Reuters.


Čtěte také:

Goldman Sachs diskriminuje ve velkém, tvrdí bývalé bankéřky

Goldman Sachs: Ropa už narazila na dno, zlevňování končí

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Do Česka zamíří benzin E10. Starším vozům může poškodit motor

Do Česka zamíří benzin E10. Starším vozům může poškodit motor

Na českých čerpacích stanicích se namísto Naturalu 95 začne prodávat benzin E10. Vyžádá si to evropská legislativa. Zvýšením podílu biosložky z původních maximálně pěti procent na… více

Mobilní web