Zisk Home Credit stoupl o více než polovinu

Úvěrová společnost Home Credit B.V. v prvním čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o 56 procent na 128 milionů eur (zhruba 3,3 miliardy Kč). Oznámila to dnes firma, která je součástí skupiny PPF a poskytuje spotřebitelské úvěry v zemích východní Evropy a Asie.

 Ilustrační foto
6.6.2013 21:14   |  

Celková aktiva společnosti se více než zdvojnásobila na 10,4 miliardy eur. Generální ředitel společnosti Jiří Šmejc poukázal na pokračování silného růstu aktivit v Rusku. Upozornil rovněž, že výsledky byly podpořeny aktivitami v Asii, kde firma loni převzala společnost HC Asia.

Home Credit, založený v roce 1997 v Česku, je jedním z předních poskytovatelů spotřebitelského financování ve střední a východní Evropě, Společenství nezávislých států a Asii.

Home Credit B.V. působí v Česku, na Slovensku, v Rusku, Bělorusku, Kazachstánu, Číně, Indii, Indonésii a nyní rozvíjí aktivity na Filipínách. V některých zemích nabízí spotřebitelům vedle úvěrů bankovní služby. Firma měla na konci března 6,8 milionu klientů a zaměstnává přes 41 tisíc lidí.

Home Credit plně vlastní PPF Group, která je jednou z největších investičních skupin ve střední a východní Evropě. Hlavním majitelem PPF je podnikatel Petr Kellner.


• Čtěte také:

Kellner vydělal na Sazce, skupině PPF loni stoupl zisk na 19 miliard

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Italové dopadli druhého nejhledanějšího člena mafie

Italové dopadli druhého nejhledanějšího člena mafie

Italská policie dnes zatkla druhého nejhledanějšího člena mafie Ernesta Fazzalariho, který se 20 let skrýval. Nyní šestačtyřicetiletý Fazzalari byl významným členem kalábrijské… více

Komerční prezentace
Mobilní web