Zisk i tržby Visy a MasterCardu výrazně vzrostly. Jejich akcie vyletěly vzhůru

Zisk i tržby největších amerických vydavatelů platebních karet Visa a MasterCard ve třetím čtvrtletí silně vzrostly a jejich výsledky překonaly očekávání. Akcie obou společností byly po zveřejnění výsledků hospodaření hlavními tahouny růstu na americkém akciovém trhu.

 Platební karty
30.10.2014 18:56   |  

Visa, která je největším vydavatelem karet na světě, těžila ze zlepšené nálady spotřebitelů v USA i dalších částech světa. Její čistý zisk po odečtení jednorázových položek vzrostl meziročně o 14 procent na 1,4 miliardy dolarů (30,8 miliardy Kč) a zisk na akcii dosáhl 2,18 USD. Analytici oslovení agenturou Reuters čekali v průměru zisk 2,10 USD na akcii.

Výnosy firmy se zvýšily o devět procent na 3,23 miliardy USD a rovněž mírně překonaly odhady. Objem plateb kartami Visa stoupl o 11 procent na 1,2 bilionu dolarů. Výrazně oživil objem přeshraničních transakcí, který v předešlém čtvrtletí oslabily sankce proti Rusku a silný kurz dolaru.

Zisk společnosti MasterCard se zvýšil o 12,5 procenta na 1,02 miliardy USD a výnosy vzrostly o 13 procent na 2,5 miliardy USD. Na jednu akcii firma vydělala 87 centů, což bylo devět centů nad odhady analytiků. Objem poplatků z přeshraničních platebních transakcí vzrostl o 14 procent na 835 milionů USD.

Akcie společnosti Visa dnes vykazovaly nárůst o více než devět procent a takřka samy vytáhly index Dow Jones z počátečního mírného poklesu do silného růstu. Akcie MasterCard přidávaly více než sedm procent.


Čtěte také:

Visa i MasterCard zůstanou v Rusku. Pomohou s novým systémem

MasterCard prohrál boj s EU. Zákaz poplatků platí

Šéf Visa Europe: Budoucnost je digitální

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Zeman u soudu: Altner byl jediným partnerem ČSSD ve sporu o Lidový dům

Zeman u soudu: Altner byl jediným partnerem ČSSD ve sporu o Lidový dům aktualizováno

Prezident Miloš Zeman u Obvodního soudu pro Prahu 1 řekl, že pro sociální demokracii byl ve sporu o Lidový dům partnerem právník Zdeněk Altner. O tom, že Altner uzavřel dohodu s… více

Komerční prezentace
Mobilní web