Zisk italské UniCredit poklesl o 22 procent

24.3.2011 9:01   |  

Největší italská bankovní skupina UniCredit vykázala loni meziročně o 22 procent nižší čistý zisk. Ten činil 1,32 miliardy eur (zhruba 32 miliard korun) oproti 1,7 miliardy eur v roce 2009.

Výsledky byly horší, než analytici očekávali. Na vině jsou především vynucené odpisy ztrátového byznysu v Kazachstánu. Akcie banky reagovaly mírným růstem, protože investoři se domnívají, že výsledky jsou pozitivní, jen odpis Kazachstánu maskuje slušné výsledky.

UniCredit se nyní chystá odprodat svou dceřinou investiční společnost Pioneer, která je druhým největším správcem aktiv v Itálii.

Česká UniCredit Bank vydělávala Čtvrtá největší tuzemská banka UniCredit Bank zvýšila v loňském roce čistý zisk o 8,5 procenta na tři miliardy. Za příznivými výsledky stojí snížení nákladů na rizika. Meziročně vzrostl čistý výnos z úroků, poplatků a provizí UniCredit Bank na 8,7 miliardy korun, což představuje nárůst o 1,4 procenta ve srovnání se stejným obdobím předcházejícího roku.

Autor: Zdeněk Pečený

Komentáře

Čtěte také

Finsko vyzkouší zaručený příjem, skupina obyvatel dostane 15 tisíc měsíčně

Finsko vyzkouší zaručený příjem, skupina obyvatel dostane 15 tisíc měsíčně

Finská vláda od příštího roku zavede zkušebně takzvaný všeobecný základní příjem. Vybraná skupina občanů bude od státu automaticky dostávat 560 eur (přes 15 tisíc korun) měsíčně.… více

Mobilní web