Zisk J&T Banky roste, v pololetí překonal miliardu | E15.cz

Zisk J&T Banky roste, v pololetí překonal miliardu

ČTK

Tuzemské J&T Bance, která poskytuje služby privátního bankovnictví, stoupl v letošním 1. pololetí čistý zisk meziročně o 11 procent na 1,035 miliardy korun. Bilanční suma banky vzrostla o 17 procent na 146,7 miliardy korun.

K nárůstu bilanční sumy vedl především 19procentní nárůst klientských vkladů, a to na 119 miliard korun. Růst vykázaly také úvěry. Jejich objem meziročně stoupl o devět procent na 75,5 miliardy korun.

„Příznivých výsledků bylo dosaženo i díky zájmu klientů o investiční příležitosti. V prvním pololetí jsme úspěšně uvedli na trh hned několik dluhopisových produktů společností CPI, Dairewa či EPH, což jasně prokazuje opětovný zájem investorů o vyšší zhodnocení volných finančních prostředků,“ uvedl generální ředitel banky Štěpán Ašer.

J&T Banka patří do finanční skupiny J&T a poskytuje vedle služeb privátního bankovnictví také specializované financování v oblasti realit a podnikových akvizic. S cennými papíry obchoduje pro soukromé investory. V ČR J&T Banka působí od roku 1998. Do bankovního holdingu J&T Finance Group patří vedle české J&T Banky její slovenská pobočka, ruská banka J&T Bank AO, J&T Bank and Trust se sídlem na Barbadosu, slovenská Poštová banka a banka VABA v Chorvatsku.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!