Zisk Komerční banky propadl o 17 procent

Komerční bance v prvním pololetí klesl meziročně čistý zisk o 17 procent na 6,3 miliardy korun. Objem úvěrů poskytnutých klientům Skupiny KB vzrostl meziročně o 4,1 procenta na 475 miliard korun. Lépe se dařilo francouzské matce Komerční banky, která svůj zisk zdvojnásobila.

 Bankou roku 2012 se stala Komerční banka
1.8.2013 8:31   |  

Šéf Komerční banky Henri Bonnet, který končí ve funkci, výsledky označil za solidní. Bonneta od pátku nahradí Albert Le Dirac'h.

Celkové provozní výnosy meziročně klesly o 8,3 procenta na 15,5 miliardy korun. Pokles byl ovlivněn několika jednorázovými položkami zaúčtovanými v loňském roce. Patřil mezi ně prodej podílu v Českomoravské záruční a rozvojové bance a výnosy z úpravy dluhopisového portfolia Penzijního fondu KB, která předcházela jeho transformaci.

Čisté úrokové výnosy klesly meziročně o 4,2 procenta na 10,6 miliardy. Rostoucí objemy úvěrů a vkladů podle banky nevynahradily pokles výnosů kvůli velmi nízkým tržním úrokovým sazbám. Úrokové výnosy byly také ovlivněny prodejem rizikovějších aktiv - státních dluhopisů zemí jižní Evropy v letech 2012 a 2013.

Matka Komerční banky a druhá největší francouzská banka Société Générale ve druhém čtvrtletí hospodařila s čistým ziskem 955 milionů eur, zhruba 24,7 miliardy korun. Loni ve stejném období dosáhl její zisk 436 milionů eur, přibližně 11,3 miliardy.

Vývoj akcií Komerční banky za posledních 5 let:

Růst zisku vysvětlila lepšími výsledky v obchodování s cennými papíry. Tržby společnosti ve druhém čtvrtletí klesly o 0,6 procenta na 6,23 miliard eur.

Oba údaje jsou ale lepší, než odhadovali analytici v průzkumu společnosti Thomson Reuters. Čistý zisk odhadovali v průměru na 703 milionů eur při tržbách 5,88 miliard eur.


Čtěte také:

Měníte banku? Ta původní vám nabídne téměř všechny služby zdarma

Fond pojištění vkladů má 100 miliard na krachy bank


Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Shell omezil investice do fotovoltaiky. Musí prý zjistit, jak na ní vydělat

Shell omezil investice do fotovoltaiky. Musí prý zjistit, jak na ní vydělat

Ropná společnost Royal Dutch Shell omezí investice do solární energetiky, dokud nebude dostatečně zisková. Prohlásil to generální ředitel Ben van Beurden. Na jednání s akcionáři… více

Komerční prezentace
Mobilní web