Zisk Komerční banky propadl o 17 procent

Komerční bance v prvním pololetí klesl meziročně čistý zisk o 17 procent na 6,3 miliardy korun. Objem úvěrů poskytnutých klientům Skupiny KB vzrostl meziročně o 4,1 procenta na 475 miliard korun. Lépe se dařilo francouzské matce Komerční banky, která svůj zisk zdvojnásobila.

 Bankou roku 2012 se stala Komerční banka
1.8.2013 8:31   |  

Šéf Komerční banky Henri Bonnet, který končí ve funkci, výsledky označil za solidní. Bonneta od pátku nahradí Albert Le Dirac'h.

Celkové provozní výnosy meziročně klesly o 8,3 procenta na 15,5 miliardy korun. Pokles byl ovlivněn několika jednorázovými položkami zaúčtovanými v loňském roce. Patřil mezi ně prodej podílu v Českomoravské záruční a rozvojové bance a výnosy z úpravy dluhopisového portfolia Penzijního fondu KB, která předcházela jeho transformaci.

Čisté úrokové výnosy klesly meziročně o 4,2 procenta na 10,6 miliardy. Rostoucí objemy úvěrů a vkladů podle banky nevynahradily pokles výnosů kvůli velmi nízkým tržním úrokovým sazbám. Úrokové výnosy byly také ovlivněny prodejem rizikovějších aktiv - státních dluhopisů zemí jižní Evropy v letech 2012 a 2013.

Matka Komerční banky a druhá největší francouzská banka Société Générale ve druhém čtvrtletí hospodařila s čistým ziskem 955 milionů eur, zhruba 24,7 miliardy korun. Loni ve stejném období dosáhl její zisk 436 milionů eur, přibližně 11,3 miliardy.

Vývoj akcií Komerční banky za posledních 5 let:

Růst zisku vysvětlila lepšími výsledky v obchodování s cennými papíry. Tržby společnosti ve druhém čtvrtletí klesly o 0,6 procenta na 6,23 miliard eur.

Oba údaje jsou ale lepší, než odhadovali analytici v průzkumu společnosti Thomson Reuters. Čistý zisk odhadovali v průměru na 703 milionů eur při tržbách 5,88 miliard eur.


Čtěte také:

Měníte banku? Ta původní vám nabídne téměř všechny služby zdarma

Fond pojištění vkladů má 100 miliard na krachy bank


Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Merkelová gratulovala Česku k nízké nezaměstnanosti, jde prý o úspěšný stát

Merkelová gratulovala Česku k nízké nezaměstnanosti, jde prý o úspěšný stát Fotogalerie

Německá kancléřka Angela Merkelová přiletěla do Prahy a setkala se s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD). S ním se shodla, že Česko i Německo mají velmi dobré vzájemné vztahy,… více

Mobilní web