Zisk MasterCard stoupl o 38 procent, lidé prý utrácejí stále více

Vydavatel platebních karet MasterCard ve třetím čtvrtletí vydělal 716 milionů dolarů, což je o 38 procent více, než loni. Firma uvedla, že lidé stále nakupují bez ohledu na finanční potíže svých států.

MasterCard
2.11.2011 16:36   |  

Společnost svým ziskem výrazně překonala odhady analytiků, kteří předpokládali růst tržeb v sotva dvoumístných hodnotách. Objem peněz, které lidé prostřednictvím karet této firmy utratili, stoupl ve čtvrtletí o 18,1 procenta, počet transakcí dokonce o 20,5 procenta. Tržby posílily o 27 procent na 1,8 miliardy dolarů.

MasterCard tvrdí, že vliv dluhové krize na její podnikání je minimální. „Když vezmeme v úvahu to, co se v Evropě děje, nezaznamenali jsme žádný významný dopad na tento region,“ řekla novinářům finanční ředitelka MasterCard Martina Hund-Mejean.

Vydavatele karet dále posílila dohoda s americkým holdingem SunTrust Banks, díky níž přebral klienty svému hlavnímu rivalovi, společnosti Visa. Výrazně stoupl počet uživatelů karet MasterCard v Nizozemí a Brazílii, v plánu je také vstup na italský trh.

Zisk na akcii dosáhl 5,63 dolaru. Dnes ráno akcie firmy posílily o 8,8 procenta. Za letošek už stouply o 61 procent a téměř dvojnásobně tak překonaly růst akcií konkurenční Visy. MasterCard také začala vykupovat zpět své akcie. Za třetí čtvrtletí do nich investovala 77 milionů dolarů a za první dva listopadové dny na stejný účel utratila další tři miliony.

Autor: bru

Komentáře

Čtěte také

Turecko rozpustí prezidentskou stráž, puče se účastnila desetina členů

Turecko rozpustí prezidentskou stráž, puče se účastnila desetina členů

Turecko po zmařeném puči rozpustí prezidentskou stráž. Oznámil to turecký premiér Binali Yildirim, uvedl v noci na dnešek portál BBC. V souvislosti s pokusem o převrat úřady… více

Mobilní web