Zisk německé centrální banky loni kvůli nižším úrokům klesl

Zisk německé centrální banky loni dosáhl 2,95 miliardy eur (kolem 80 miliard korun), a proti zisku 4,6 miliardy eur v předchozím roce se tak snížil asi o třetinu. Důvodem bylo pokračující snižování úrokových sazeb v eurozóně, uvedla dnes banka, která zisky odevzdává spolkové vládě. V letošním roce počítá centrální banka s dalším poklesem zisku.

 Bundesbank
12.3.2015 21:05   |  

Na hospodaření Deutsche Bundesbank, jak zní oficiální název německé centrální banky, měly negativní dopady zejména kroky Evropské centrální banky (ECB) na podporu hospodářského růstu v eurozóně. ECB totiž loni dvakrát snížila základní úrokovou sazbu, která se tak dostala na rekordní minimum 0,05 procenta.

„Zisk je nižší než v předchozím roce zejména kvůli poklesu úrokových příjmů,“ řekl podle agentury DPA šéf německé centrální banky Jens Weidmann. Bundesbank loni vykázala pokles čistých úrokových příjmů na 3,1 miliardy eur z předloňských 5,6 miliardy eur.


Čtěte také:

Německá centrální banka snížila zisk

Bundesbank: Eurozóna poroste pomaleji, než se čekalo. I kvůli Ukrajině

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Konzervativci hledají nástupce Camerona, Boris Johnson to být nemusí

Konzervativci hledají nástupce Camerona, Boris Johnson to být nemusí Fotogalerie

Kandidátů na nového lídra toryů je zhruba pět. Borisi Johnsonovi, který vedl kampaň za odchod Británie z EU, může při konečném rozhodování uškodit právě jeho nekompromisní kritika… více

Komerční prezentace
Mobilní web