Zisk německé centrální banky loni kvůli nižším úrokům klesl

Zisk německé centrální banky loni dosáhl 2,95 miliardy eur (kolem 80 miliard korun), a proti zisku 4,6 miliardy eur v předchozím roce se tak snížil asi o třetinu. Důvodem bylo pokračující snižování úrokových sazeb v eurozóně, uvedla dnes banka, která zisky odevzdává spolkové vládě. V letošním roce počítá centrální banka s dalším poklesem zisku.

 Bundesbank
12.3.2015 21:05   |  

Na hospodaření Deutsche Bundesbank, jak zní oficiální název německé centrální banky, měly negativní dopady zejména kroky Evropské centrální banky (ECB) na podporu hospodářského růstu v eurozóně. ECB totiž loni dvakrát snížila základní úrokovou sazbu, která se tak dostala na rekordní minimum 0,05 procenta.

„Zisk je nižší než v předchozím roce zejména kvůli poklesu úrokových příjmů,“ řekl podle agentury DPA šéf německé centrální banky Jens Weidmann. Bundesbank loni vykázala pokles čistých úrokových příjmů na 3,1 miliardy eur z předloňských 5,6 miliardy eur.


Čtěte také:

Německá centrální banka snížila zisk

Bundesbank: Eurozóna poroste pomaleji, než se čekalo. I kvůli Ukrajině

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Pražský dopravní podnik chce zavést wi-fi ve stanicích metra

Pražský dopravní podnik chce zavést wi-fi ve stanicích metra

Pražský dopravní podnik (DPP) zamýšlí zavedení možnosti připojení k internetu prostřednictvím wi-fi ve stanicích a vestibulech metra. Připojení bude možné ve vybraných stanicích.… více

Mobilní web