Zisk Penty překročil tři miliardy

Skupině Penta Investments loni stoupl čistý zisk na 126,7 milionu eur (skoro 3,3 miliardy korun) z předloňských 49,7 milionu eur. Aktiva skupiny vzrostla na 4,7 miliardy eur (122 miliard korun) ze 3,4 miliardy v roce 2010.

 Marek Dospiva
28.6.2012 10:47   |  

Loňské výsledky podpořily zejména prodeje, Žabky v Polsku a společnosti TES Vsetín. „Zisk je pro investiční skupinu našeho typu kolísavý ukazatel, který ovlivňuje především to, zda víc kupujeme, nebo prodáváme. Nejvíce mě proto těší trvalý nárůst vlastního jmění, které překročilo miliardu eur,“ uvedl partner Penty Marek Dospiva. „V roce 2012 očekáváme ještě lepší výsledky, první pololetí tomu nasvědčuje,“ dodal partner Penty Jaroslav Haščák.


Čtěte více o skupině Penta

Penta posiluje na Slovensku: skoupila 40 lékáren

Penta má novou realitní kořist: areál Waltrovky

Bývalé Rudé Právo definitivně zmizelo. Penta již hloubí základy nové budovy


Penta je nejvýznamněji zastoupená na Slovensku (51 procent), v Česku (35 procent) a v Polsku (12 procent). Firma očekává, že do konce roku uzavře nejméně jednu novou akvizici. „Naším klíčovým strategickým cílem však je prosadit se na německém trhu,“ dodal Haščák.

Penta je středoevropská investiční skupina, založena byla v roce 1994. Investuje především do maloobchodu, zdravotnictví, letecké výroby, strojírenství, energetiky, zábavního průmyslu, bankovnictví a realit. Působí ve více než deseti zemích Evropy a má svoje zastoupení v Praze, Bratislavě, Varšavě, Limassolu, Amsterdamu a na Jersey.

Autor: čtk, nos

Komentáře

Čtěte také

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Předseda ANO a vicepremiér Andrej Babiš se velmi rozčiluje nad tím, že správní rada Všeobecné zdravotní pojišťovny potvrdila ve funkci ředitele Zdeňka Kabátka. Vášnivě se rozepsal… více

Mobilní web